27 Eylül Çarşamba , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Rıfkı Kaymaz İlkokullar Arası Kitap Bilgi ve Kültür Yarışması Gerçekleştirildi

Rıfkı Kaymaz İlkokullar Arası Kitap Bilgi ve Kültür Yarışması Gerçekleştirildi

Candır Kitap Can Hep Birlikte Okuyor Erzincan projesi kapsamında Rıfkı Kaymaz İlkokullar Arası Kitap Bilgi ve Kültür Yarışması gerçekleştirildi.
Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmî/özel ilkokul kurumlarında öğrenim görmekte olan öğrencilerde kitap bilinci oluşturmak, öğrencilerin ileriye dönük akademik çalışmaları için ön bir çalışma imkânı sağlamak amacıyla İlkokullar arası Kitap Bilgi ve Kültür Yarışması düzenlendi. 15 okulun katılımı gerçekleşen ilk tur yarışmaların tamamlanmasının ardından, Rıfkı Kaymaz İlkokullar Arası Kitap Bilgi ve Kültür Yarışması finali gerçekleştirildi.
Büyük heyecan ve rekabet barındıran finallerde Gazi İlkokulu, Ziya Gökalp İlkokulu, Zeynep Mustafa Han İlkokulu, Yavuz Selim İlkokulu, Hayrettin Paşa İlkokulu, Demirkent Atatürk İlkokulu yarıştı.
Kaybedeni olmayan yarışmanın sonucunda
Gazi İlkokulu
Zeynep Mustafa Han İlkokulu
Yavuz Selim İlkokulu
Yarışma sonrasında Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün “Rıfkı Kaymaz İlkokullar Arası Kitap Bilgi ve Kültür Yarışmasında” dereceye giren okullara ödüllerini takdim ederek yarışmaya katılan okul müdürleri, okul danışman öğretmenleri ve öğrencileri tebrik etti.

Diğer Haberler

Çayırlı’da Vatandaşlara Aşure İkramı Yapıldı

Muharrem ayının 10. Günü olan Aşure Günü dolayısıyla Çayırlı’da yaşayan vatandaşlara aşure ikramı yapıldı. Çayırlı …

Psikososyal Destek Ekiplerine Teşekkür Belgesi Verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Tarafından Depremde Büyük Bir Özveri ile Görev Yapan …