22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Robotik Kodlama Atölyesinin Açılışı Yapıldı

Robotik Kodlama Atölyesinin Açılışı Yapıldı

Erzincan TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde hayırsever ve Okul Aile Birliğinin katkısıyla yapımı tamamlanan Robotik Kodlama Atölyesini açılışı yapıldı.

Açılışa Vali Yardımcı İhsan Ayrancı, İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve davetliler katıldı.
Robotik Kodlama Atölyesinin açılışında açıklama yapan TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Uğur Mutlu, “Açılışını yapmış olduğumuz Kodlama ve Robotik atölyesinde, öğrencilerimizin yazılım ve kodlama yapmalarının dışında robotlar üreterek el becerilerini geliştirdiğini ve bu kursun sonucunda da öğrencilerimizin atölyemizde üretmiş oldukları robotlarla okul olarak, ulusal ve uluslararası robotik kodlama yarışmalarına katılmayı ve başarılar elde etmeyi hedeflemekteyiz”. Dedi.
İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, “Öğrencilerimizin Robotik kodlama yazılım ve üç boyutlu tasarım çalışmalarıyla analitik düşünme becerilerinin geliştirilmesi, gelişen dünyaya ayak uyduracak üretken neslin yetişmesi amaçlanıyor. Sayın Millî Eğitim Bakanımızın tasarım beceri atölyelerine çok önem veriyor” dedi. GÜN, “Ders çalışmak ve araştırma yapmak öğrencilerimiz için daha eğlenceli ve verimli hale gelecektir. Robotik Kodlama Atölyesi ile de hedefimiz; öğrencilerimizin teknolojiyle tüketen değil, üreten bireyler olmasını sağlamaktır. Burada öğrencilerimizin bilimin ışığıyla yeni şeyler üretmenin hazzını yaşayacaktır. Ayrıca uzun vadede yerli ve milli teknolojik yeniliklere imza atan bireyler yetiştirmek temel ilkemiz olacaktır” ifadelerini kullandı.
Açılışını gerçekleştirdikleri Tasarım Beceri Atölyesi Robotik Kodlama sınıfının hayırlı olmasını temenni eden Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı öğrencilerin yapmış oldukları çalışmalar ile ilgili olarak öğrencilerden bilgi aldıktan sonra yaptığı konuşmasında; “robotik, yapay zekâ, malzeme öğrenmesi, biyoteknoloji ve genom bilimi gibi kavramlar hayatımıza girmiştir. Bu gelişmeler, hem yaşamımızı hem de iş yapış şekillerimizi değiştirecektir. Bazı meslekler tamamen yok olacak, bazıları daha fazla gelişecek, bunun yanı sıra, bugün hiç bilmediğimiz meslek dalları da ortaya çıkacaktır” dedi.
Açılıştan sonra atölyeyi gezen Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı ve davetlilere okul müdürü tarafından Robotik Kodlama Atölyesi hakkında bilgi verdi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …