Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Sağlık İçin Pedala bastılar

Sağlık İçin Pedala bastılar

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, İl Sağlık Müdürlüğü, Erzincan Bisikletliler Derneği ve KADEM Erzincan Temsilciliği tarafından “Sağlık İçin Bas Pedala” bisiklet turu etkinliği düzenlendi.
Düzenlenen etkinliğe Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı, İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erkan Hirik’in yanı sıra Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri katıldı.

Düzenlenen etkinlikle ilgili bir açıklama yapanİl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erkan Hirik, Sağlık Bakanlığının sağlıklı beslenme ve hareketsiz yaşam başlığı altında fiziksel aktiviteye teşvik programlarının bulunduğunu kaydeden Hirik, pedal çevirmeyi sürekli teşvik ettiklerini ve bugün burada gençlerimizle, çocuklarla bisiklet etkinliği yaptıklarını ifade eden Hirik, “Hareketsiz yaşam ülkemizin ve dünyanın en önemli sağlık sorunlarından biri.
Vatandaşlara, erişkin yaş grubuna haftada 5 günde 30 saat, 7 yaş grubuna da haftada 5 gün yarım saat fiziksel aktiviteyi mutlaka tavsiye ediyoruz. Herkesi hareketli yaşam için pedal çevirmeye davet ediyoruz.” diye konuştu. Erzincan Bisikletliler Derneği Başkanı Hakan Sarı ise açıklamasında sağlıklı yaşam adına pedal çevirdiklerini anlatarak, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak adına etkinliği yaptıklarını bildirdi.
Sarı, “Gençlerimiz etkinliğe yoğun ilgi gösterdi. Allah’ın izniyle bu tür güzel etkinliklerle gençlerin kötü alışkanlıklar edinmesinin önüne geçeceğiz. Gençleri, spora teşvik ediyoruz.” dedi. Saat kulesi önünde başlayan ve Kent Ormanında sona erden tur sonunda Kent Ormanında fidan dikimi ile sona erdi.

Diğer Haberler

Kaymakam Kaykaç, Mehmetçikle İftar Yaptı

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, …

Emniyet Teşkilatı İftarda Buluştu

Türk Polis Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası dolayısıyla iftar programı düzenlendi. Düzenlenen …