22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Sağlık Kahramanları Adına Hatıra Ormanı Oluşturuldu

Sağlık Kahramanları Adına Hatıra Ormanı Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Erkan Hirik Covid-19 ile mücadelede en ön cephede yer alarak gayret ve emeğini ortaya koyan sağlık çalışanları adına oluşturulan Sağlık Kahramanları Hatıra Ormanı’nda sağlık çalışanları ile fidan dikti.

Düzenlenen Törene Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Erkan Hirik, , Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nadiye Özer, Orman İşletme Müdürü Tekin Işık ve Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğrt. Üyesi Orhan Çimen ile sağlık çalışanları katıldı.
Erzincan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Erkan Hirik; ”Sağlıklı yaşam ancak ve ancak sağlıklı bir çevre ile olmaktadır. Çevrede sağlığı doğrudan ya da dolaylı etkileyen önemli etkenler arasındadır. Ormanlar da sağlıklı birer çevrenin vazgeçilmez unsurlarından biridir.
Bugün burada ilimizde fedakârca sağlık hizmeti sunan sağlık kahramanlarımız için hatıra ormanı kuruyoruz., salgınla mücadelede en ön saflarda savaşan, benim de naçizane mensubu olduğum sağlık camiasının duygularını ifade etmek için kelimeler kifayetsiz kalmaktadır. Doğaya dikilen bir fidan bir hayatın başlangıcına vesile olmaktadır. Covid-19 salgını vesilesiyle ülkemiz genelinde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet, hastalığa yakalanan çalışanlarımıza da şifalar diliyorum” dedi.
Sosyal mesafe kuralı gözetilerek gerçekleşen programda Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent da sağlık çalışanlarıadına diktiği fidanı sulayarak geleceğe nefes olmasını diledi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …