22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Sanayicilerle Öğrenciler Erzincan’da Buluştu

Sanayicilerle Öğrenciler Erzincan’da Buluştu

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda, Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğiyle yürütülen meslekî ve teknik eğitimin geliştirilmesi faaliyetleri çerçevesinde Erzincan’da sanayici- mezun görüşmeleri düzenlendi.Mesleki ve teknik eğitim kapsamında eğitim vermekte olan okullardan mezun olmuş ya da olacak öğrencilerle alanlarında tecrübeli sanayicilerimiz bir araya getirilerek sanayicilerimizin iş hayatına adım atma süreçleri ile ilgili tecrübelerini gençlerle paylaşmalarına imkân veren görüşmeler, Erzincan Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya, Erzincan OSB Müdürü Ömer Faruk Nayman, OSB Yönetim Kurulu üyeleri, sanayiciler, eğitimciler, Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi elektrik, makine, motor, elektrik-elektronik endüstriyel, bakım-onarım, inşaat ve tesisat teknolojisi branşlarından yaklaşık 120 öğrenci katıldı.
Erzincan Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu üyesi İnci Viyol firma sahibi Hüseyin Hüsnü Tunçaslan, Erzincan’da faaliyet gösteren özel sektör temsilcilerinden Konan Plastik işletme sahibi Arkın Konan, BC Fiber Optik Kablo firması temsilcisi Rıdvan Alaz kendi sektörleri ile ilgili bilgi ve tecrübe paylaşımında bulundular.
Program, öğrencilerin farklı sektörlerde faaliyet gösteren işadamları ve sanayicilerin iş yaşamlarına ilişkin bilgi ve tecrübe paylaşımı ile sona erdi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …