23 Nisan 2022 ,Cumartesi
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ ŞEHİTLER İÇİN BAYRAK DAĞITILDI

ŞEHİTLER İÇİN BAYRAK DAĞITILDI

Erzincan Gönüllü Gençler Derneği ve Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Derneği üyeleri Suriye’nin İdlib kentinde şehit düşen Mehmetçikler için ildeki esnaf ve vatandaşlara Türk Bayrağı dağıtıldı. Bu anlamlı hediyeyi alan esnaSuriye’nin İdlib kentinde şehit düşen Mehmetçikler için İldeki esnaf ve vatandaşlara Türk Bayrağı dağıtıldı. Türk Bayrağı’nı Gönüllü Gençlerden teslim alan esnaflar, bayrakları iş yerlerine astılar.
MEHMETÇİK İÇİN BOL BOL DUA ETTİLER
Gönüllü Gençler Derneği üyeleri ve Gazeteciler Cemiyeti Derneği üyeleri Erzincan’da Dörtyol mevkiinde anlamlı bir organizasyona imza atarak, esnafa Türk Bayrağı hediye ettiler. Ay yıldızlı bayrağı kentin her yerinde dalgalanması için adım atan Gönüllü Gençler dükkan dükkan gezerek Türk Bayrağı olmayan esnaflara bayrak verdiler. Türk Bayrağını alıp öperek iş yerlerine asan esnaf, Mehmetçik için bol bol dua etti.
TÜRKÜN GÜCÜNÜ GÖSTERELİM
Yapılan çalışma hakkında açıklama yapan Erzincan Gönüllü Gençler Derneği Başkanı Faruk Kocatürk, Suriye’nin İdlib kentinde şehit düşen Mehmetçikler için ildeki esnaf ve vatandaşlara bayrak dağıttıklarını ifade ederek, . Birlik ve beraberlik içinde olmamız gereken günde esnafımızdan ricamız tüm esnafımız bayraklarını assınlar.flar ise bayrağı hemen asarak teşekkür ettiler.

Yedi düvele Türkün gücünü gösterelim” diye konuşan Kocatürk, Bayrağımızı her kime uzatsak yüzünde gülümsemeler oluyor ve alıp dükkanının en güzel yerine asıyor. Yaptığımız bu çalışma İnşallah örnek olur. Bayrağımız en yüksek yerlerde dalgalanmış olur” ifadesinde bulundu.
HAİNLERİN OYUNLARI BOZULACAK
Türk milletinin birlik ve beraberlik ruhuyla kenetlendiğini dile getiren Vatandaşlar ise “Birlik, beraberlik ve kardeşlik şuurunu diri tuttukça, karşı koyamayacağımız hiçbir hain saldırı, elde edemeyeceğimiz hiçbir zafer yoktur. Hiç şüphemiz yok ki Cenab-ı Hakk’ın yardımıyla hainlerin oyunları bozulacak, zalimlerin tuzakları ayaklarına, hileleri başlarına dolanacaktır. Dün olduğu gibi bugün de zafer, Hakk’ın ve hakikatin yanında yer alan aziz milletimizin olacaktır.” Dağıtılan bayraklar için çok teşekkür ederiz. Emeği geçenlerden Allah razı olsun diye konuştular.

Diğer Haberler

Kaymakam Kaykaç, Mehmetçikle İftar Yaptı

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, …

Emniyet Teşkilatı İftarda Buluştu

Türk Polis Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası dolayısıyla iftar programı düzenlendi. Düzenlenen …