Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Solucan Gübresi Üretim İşletmesi Ziyaret Edildi

Solucan Gübresi Üretim İşletmesi Ziyaret Edildi

Organik tarımın giderek yaygınlaşmasıyla adından sıkça söz edilen solucan gübresi üretimi girişimci Mahir Aydemir tarafından Erzincan İli Merkez İlçesinde Çukurkuyu Mahallesinde Çözüm organik solucan gübresi üretim tesisi kurarak üretimine başladı.
Üretim tesisini gezen Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin ve beraberindekiler işletme yetkililerinden işletmenin faaliyetleri hakkında bilgiler alarak incelemelerde bulundu. Solucan gübresinin tarım açısından faydalarının çok olduğunun altını çizen İl Müdürü Şahin, ekonomi yönünden de kazanç getiren bir işletme olduğunu belirtti ayrıca işletme sahibine farklı bir işletme kurduğundan ve diğer girişimcilerede güzel bir örnek teşkil ettiğini bundan dolayı tebrik edip başarılar diledi.
İl Müdürü Şahin konuşmasının devamında şunları kaydetti; ” Solucan gübresinin basit bir alanda elde edilebildiğini ve hammaddesinin büyükbaş hayvan gübresinden oluştuğunu köylerimizde birçok alanda atık olarak değerlendirilemeyen gübrelerimizi bu şekilde değerlendirerek hem milli ekonomiye katkı sağlamak hem çevre kirliliğinin önüne geçmek hem de kaliteli gübre üretmeyi hedefledik” dedi.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …