29 Şubat Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Solucan Gübresi Üretim İşletmesi Ziyaret Edildi

Solucan Gübresi Üretim İşletmesi Ziyaret Edildi

Organik tarımın giderek yaygınlaşmasıyla adından sıkça söz edilen solucan gübresi üretimi girişimci Mahir Aydemir tarafından Erzincan İli Merkez İlçesinde Çukurkuyu Mahallesinde Çözüm organik solucan gübresi üretim tesisi kurarak üretimine başladı.
Üretim tesisini gezen Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin ve beraberindekiler işletme yetkililerinden işletmenin faaliyetleri hakkında bilgiler alarak incelemelerde bulundu. Solucan gübresinin tarım açısından faydalarının çok olduğunun altını çizen İl Müdürü Şahin, ekonomi yönünden de kazanç getiren bir işletme olduğunu belirtti ayrıca işletme sahibine farklı bir işletme kurduğundan ve diğer girişimcilerede güzel bir örnek teşkil ettiğini bundan dolayı tebrik edip başarılar diledi.
İl Müdürü Şahin konuşmasının devamında şunları kaydetti; ” Solucan gübresinin basit bir alanda elde edilebildiğini ve hammaddesinin büyükbaş hayvan gübresinden oluştuğunu köylerimizde birçok alanda atık olarak değerlendirilemeyen gübrelerimizi bu şekilde değerlendirerek hem milli ekonomiye katkı sağlamak hem çevre kirliliğinin önüne geçmek hem de kaliteli gübre üretmeyi hedefledik” dedi.

Diğer Haberler

Tercan Halk Eğitim Merkezînden Kurs Atağı

Tercan Halk Eğitim Merkezî Müdürlüğü istihdama yönelik olarak mesleki kurslar açmaya devam ediyor. Tercan Halk …

Çakır: “Mühür Kimin Elindeyse Süleyman O Olacak”

Mahalle buluşmalarına devam eden bağımsız Belediye Başkan adayı Yüksel Çakır, 31 Martta yapılacak olan yerel …