21 Nisan 2022 ,Perşembe
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Spor Lisesinden Büyük Başarı

Spor Lisesinden Büyük Başarı

Genç erkekler ve kızlarda Erzincan Şampiyonu olan Spor Lisesi gruplarını da şampiyon olarak tamamladı ve Türkiye yarı finallerine yükseldi. Spor Lisesin hedefi ise 26-29 Mart tarihleri arasında Yozgat ilinde yapılması planlanan yarı finalleri geçerek Erzincan’ı Türkiye Şampiyonasında en iyi şekilde temsil etmek.

BİR İLK GERÇEKLEŞTİ
Başarılı sporcuları Türk Sporuna ve Milli Takımlara kazandırmak için çalışmalarını sürdüren Erzincan Spor Lisesi bu hedefine ulaşarak Kız futbol takımının kalecisi Ebrar Say’ı Kadınlar U19 Milli Takım’ına gönderdi.
BAŞARILI ÖĞRETMENLER
Geçtiğimiz hafta Siirt’te düzenlenen Genç Erkekler ve Kızlar grup müsabakasında Erzincan Spor Lisesi, Türkiye yarı finallerine yükseldi. Okul Sporları faaliyet programı kapsamında düzenlenen müsabakalarda Spor Lisesi, İl şampiyonu olmuştu.
Erzincan’ı grup müsabakalarında temsil etme hakkı kazanan Spor Lisesi, Siirt ilinde geçtiğimiz hafta düzenlenen Genç Erkekler ve Kızlar grup karşılaşmalarında Erzincan’ı başarılı bir şekilde temsil etti. Erkek futbol takım sorumlusu Beden Eğitimi Öğretmeni İrfan Zengin ve Kız takım sorumlusu Beden Eğitimi Öğretmeni Hakan Or, yönetiminde Erzincan Spor Lisesi rakiplerine üstünlük sağlayarak guruplarında şampiyon olarak, Türkiye yarı finallerine adını yazdırdı.
OR: ‘HEDEFİMİZ TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLMAK
Erzincan Spor Lisesi Beden Eğitim Öğretmeni Hakan Or, hedeflerinin Türkiye şampiyonluğu olduğunu söyledi. Erzincan Spor Lisesi’nin daha birçok başarıya imza atacağını kaydeden Or, “Spor Lisesi olarak özellikle futbolda bu yaş grubunda bir Türkiye finalleri hedefi koymuştuk, bu hedef doğrultusunda ikinci basamağı geçtik. Okulumuz kız takımı geçen sene de Türkiye 5’incisi olmuştu.
Bu sene de hem Kız hem de Erkek Takımları yarı finale yükseldiler. Bu başarıya hem kız takımı, hem de erkek futbol takımının başarısı eklendi.
ERZİNCAN’IN ADINI EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ
Futbol grup müsabakaları Siirt ilinde geçtiğimiz hafta düzenlendi, buradaki karşılaşmalara kız ve erkek futbol takımlarımız katıldı ve iki takımımızda grup müsabakalarını lider tamamladı. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan Türkiye yarı finallerine katılacağız. Türkiye yarı finallerinde de Erzincan’ın adını en iyi şekilde temsil edeceğiz. Tek hedefimiz Türkiye şampiyonu olup hem Erzincan’ın adını hem de, Okulumuzun adını duyuracağız” dedi.

Diğer Haberler

Kaymakam Kaykaç, Mehmetçikle İftar Yaptı

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, …

Emniyet Teşkilatı İftarda Buluştu

Türk Polis Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası dolayısıyla iftar programı düzenlendi. Düzenlenen …