23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Sünnet Kuran’ın yaşayan şeklidir

Sünnet Kuran’ın yaşayan şeklidir

Türkiye Yazarlar Birliğinin düzenlediği haftalık Sohbetinde konuşan Prof. Dr. Adem Dölek; “Sünnet Kuran’ın yaşayan şeklidir” dedi.
Türkiye Yazarlar Birliği Erzincan Şubesi haftalık Sohbetlerini Sürdürüyor. Düzenlenen programda konuşan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Öğretim görevlilerinden Prof. Dr. Adem Dölek “Sünnetin Önemi”ni anlattı.Prof. Dr. Adem Dölek konuşmasında “Sünnet sağlıktır, temizliktir, nezaket ve nezahettir. Sünnet sevgidir ve sevmektir. Sünnet Rahmettir merhamettir, fıtrata uygun harekettir, ittihat ve ittifaktır. Sünnet yardımlaşma, dayanışma emniyet ve güven demektir. Sünnet dürüstlüktür. Sünnet Peygamberce yaşamaktır. Sünnet hayattır ve hayatın kendisidir. Hayattaki huzur ve mutluluğun kaynağıdır. Sünnet medeniyet, eğitim ve ilimdir. Sünnet güzel ahlak ve edeptir. Sünnet Kur’an’ın yaşayan örneğidir” şeklinde konuştu. Prof. Adem Dölek’in konuşması ilgi ile dinlendi.Erzincan Belediyesi Millet Kütüphanesindeki sohbete Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinden çok sayıda öğretim üyesi ile Yazarlar Birliği üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …