11 Aralık Pazartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Sünnet Kuran’ın yaşayan şeklidir

Sünnet Kuran’ın yaşayan şeklidir

Türkiye Yazarlar Birliğinin düzenlediği haftalık Sohbetinde konuşan Prof. Dr. Adem Dölek; “Sünnet Kuran’ın yaşayan şeklidir” dedi.
Türkiye Yazarlar Birliği Erzincan Şubesi haftalık Sohbetlerini Sürdürüyor. Düzenlenen programda konuşan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Öğretim görevlilerinden Prof. Dr. Adem Dölek “Sünnetin Önemi”ni anlattı.Prof. Dr. Adem Dölek konuşmasında “Sünnet sağlıktır, temizliktir, nezaket ve nezahettir. Sünnet sevgidir ve sevmektir. Sünnet Rahmettir merhamettir, fıtrata uygun harekettir, ittihat ve ittifaktır. Sünnet yardımlaşma, dayanışma emniyet ve güven demektir. Sünnet dürüstlüktür. Sünnet Peygamberce yaşamaktır. Sünnet hayattır ve hayatın kendisidir. Hayattaki huzur ve mutluluğun kaynağıdır. Sünnet medeniyet, eğitim ve ilimdir. Sünnet güzel ahlak ve edeptir. Sünnet Kur’an’ın yaşayan örneğidir” şeklinde konuştu. Prof. Adem Dölek’in konuşması ilgi ile dinlendi.Erzincan Belediyesi Millet Kütüphanesindeki sohbete Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinden çok sayıda öğretim üyesi ile Yazarlar Birliği üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …