Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Tanoğlu, şahsına ve başkanı bulunduğu odaya yönelik iftiralarda bulunulduğunu ve itibar suikastına uğradığını ifade etti.

Başkan Tanoğlu, yaptığı açıklamada, kendisine yönelik iftiraların yasak olan malzeme ile beton yaptığı, insanların hayatını tehlikeye attığı ve özel idareden kiraladığı yerin ruhsatlı olmasına rağmen yasadışı işler yaptığı yönünde olduğunu belirtti. Başkan Tanoğlu, bu ocakların yıllık kiralarının ödendiğini ve yaklaşık 10 kurumdan görüş alınarak ruhsatlandırıldığını vurguladı. Ajans Erzincan’ın, elindeki haber sitesini silah olarak kullanarak insanları zan altında bırakmaya çalıştığını ifade etti.

Ayrıca, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına yönelik olarak, ucuz kredi geldiği ve bu kredilerin yönetim tarafından pay edilerek kimseyle paylaşılmadığı, organize sanayi bölgesine gelen yatırımcılara yer verilmediği gibi iddiaların da tamamen asılsız olduğunu söyledi. Başkan Tanoğlu, organize sanayi bölgesindeki internet çekmeme ve elektrik kesintisi gibi sorunların da kendisine mal edilerek suçlandığını belirtti.

Ayrıca, Ajans Erzincan’ın iftiralarının kin dolu olduğunu ve ölmüş annesine bile küfredildiğini ifade etti.

Başkan Tanoğlu, şahsına ve başkanı bulunduğu Ticaret ve Sanayi Odasına atılan iftiraların incelenmesini Erzincan Valiliğinden talep etti. Herhangi birinin doğruluğunun saptanması durumunda cezaya razı olduğunu, ancak iftiraların asılsız olduğunun ortaya çıkması halinde Ajans Erzincan Haber sitesinin cezalandırılmasını istedi.

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Tanoğlu, adaletin tecelli edeceğine inandığını belirterek, yasal süreci başlattığını duyurdu.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Anadolu İmam Hatip Lisesi E-Twinning Projesinde Mutlu Son

Farklı ülkelerden, öğrencileri, öğretmenleri bir araya getiren e-twinning projesi Erzincan Anadolu İmam Hatip lisesinde başarıyla …