Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ “Tarihin en şerefli milletinin yeni destanlar yazmasını kimse engelleyemez”

“Tarihin en şerefli milletinin yeni destanlar yazmasını kimse engelleyemez”

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Malazgirt Zaferinin 950. Yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladılar. AK Parti Erzincan Milletvekilleri mesajlarında: ”
“Büyük Selçuklu Sultanı Alparslan’ın komutasındaki Şanlı Türk Ordusu’nun Türklere Anadolu’nun kapılarını açtığı Malazgirt Meydan Muharebesi Zaferi’nin 950. Yıldönümünü kutlamanın haklı onur ve heyecanını bir kez daha hep birlikte yaşıyoruz.
Sultan Alparslan’ın ‘Size öyle bir vatan aldım ki; ebediyen sizin olacaktır’ sözlerinden de anlaşılacağı gibi Anadolu’nun sonsuza kadar ‘Türk Yurdu’ olmasını ve kalmasını sağlayacak olan 26 Ağustos 1071 tarihindeki bu büyük zafer ile birlikte atalarımızın asırlar süren var olma mücadelesi, 4 kıtaya yayılarak büyük bir imparatorluk halini almıştır.
Sultan Alparslan’ın önderliğinde ve liderliğindeki Türk Ordusu, sayıca kendinden kat kat üstün olan Bizans ordusu karşısında elde ettiği bu büyük zafer ile birlikte Anadolu’nun kapısı Tarihi kahramanlıklarla dolu aziz Milletimize açılırken, aynı zamanda Anadolu’nun İslamlaşmasına da katkı sağlamıştır.Malazgirt Zaferi ile birlikte bu topraklar artık ebedi ata yurdumuz olarak tescillenirken, bu bereketli topraklar üzerinde asırlardır dışardan gelen saldırılara ve onların içimizdeki hain işbirlikçilerine karşı, birlik ve beraberliğimize sahip çıkarak her zaman dimdik ayakta durmayı başardık ve bu gün bile farklı şekilde gerçekleştirilen saldırılara karşı başarılı olmaya devam ediyoruz.
Tarihin en şerefli milletinin yeni destanlar yazmasını kimse engelleyemez. Kökümüz mazide, gözümüz atide. Bizde ne zaferler biter, ne de kahramanlar.
Bu duygu ve düşünceler içerisinde; başta Büyük Komutan Sultan Alparslan olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, bu aziz toprakları bize yurt yapan ecdadımızın ve koruyan şehitlerimizin ruhu şad olsun, Türk Milleti’nin Zafer Haftası ve Malazgirt Zaferimiz kutlu olsun” ifadelerini kullandılar.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …