11 Aralık Pazartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ “Telafide Ben de Varım” Devam Ediyor

“Telafide Ben de Varım” Devam Ediyor

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Salgının oluşturduğu akademik, fiziksel, sosyal ve duygusal kayıpların giderilmesi için hayata geçirilen “Ulusal Destekleme Programı”nın yaz dönemini kapsayan “Telafide Ben de Varım” etkinliklerinin devam ettiği Bahçelievler Anaokulu ve Bahçelievler İlkokulunu ziyaret etti. Bahçelievler Anaokulunda Telafide Ben de Varım etkinlikleri kapsamında yaratıcı drama etkililiği yapılırken İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün ziyaret etmiş olup, “Çocuklar ile Gökyüzünde Gezinti” draması ile ilgili sohbet etti. Çocuklarımız mavi gezegene nasıl ulaşacakları hakkındaki hayallerini anlatarak, drama sonrası hamurlar ile gökyüzünde karşılaştıkları nesneleri canlandırdılar.
Bahçelievler İlkokulunu ziyaretinde ise Telafide Ben de Varım Projesi kapsamında açılmış olan satranç kursu etkinliklerinde katılımcı öğrencilerle bir müddet sohbet eden Gün, Öğrencilere satrancın bir zeka ve strateji oyunu olduğunu bu oyunun insanda dikkat gelişimi, sabırlı olmayı, hamle yapmayı ve sonuçlara katlanmaya öğrettiğini belirtti.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …