9 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tercan’da Öksüz Ve Yetim Çocuklar İftar Sofrasında Buluştu

Tercan’da Öksüz Ve Yetim Çocuklar İftar Sofrasında Buluştu

Tercan Kaymakamı Cafer Kaymakçı, Dünya Yetimler Günü Münasebetiyle Düzenlenen İftar Programına Katıldı.
Ülkemizin girişimleriyle İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından 2013 yılından itibaren her yıl Ramazan Ayının 15. günü ‘’Dünya Yetimler Günü’’ olarak anılmasının kararlaştırılması vesilesiyle Tercan Kaymakamlığınca Öğretmenevinde öksüz ve yetim çocuklar ile aileleri için iftar programı düzenlendi.Düzenlenen iftar programında konuşan Tercan Kaymakamı Cafer Kaymakçı, ‘’Bizler yetim bir Peygamberin ümmetiyiz. Yüce dinimizde yetim ve öksüzlere çok önem ve değer vermiştir. Gerek Kaymakamlığımız gerekse diğer kurumlarımız ile sadece Ramazan Ayında değil yetim ve öksüz kardeşlerimizin her zaman yanında olacağız.’’ diyerek davetimizi kabul eden ailelere teşekkürlerini iletti.
Düzenlenen iftar programına Tercan Kaymakamı Cafer Kaymakçı ve eşi Ümmühan Kaymakçı’ nın yanı sıra Tercan Cumhuriyet Savcısı Cemre Saygın, Tercan İlçe Jandarma Komutanı Jan Kd. Bnb. Emre Çapan, Tercan İlçe Emniyet Müdürü Oğuzhan Aykırı, kurum amirleri, şehit aileleri, öksüz ve yetim çocuklar ile aileleri katıldı.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …