23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Tercan’da Öksüz Ve Yetim Çocuklar İftar Sofrasında Buluştu

Tercan’da Öksüz Ve Yetim Çocuklar İftar Sofrasında Buluştu

Tercan Kaymakamı Cafer Kaymakçı, Dünya Yetimler Günü Münasebetiyle Düzenlenen İftar Programına Katıldı.
Ülkemizin girişimleriyle İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından 2013 yılından itibaren her yıl Ramazan Ayının 15. günü ‘’Dünya Yetimler Günü’’ olarak anılmasının kararlaştırılması vesilesiyle Tercan Kaymakamlığınca Öğretmenevinde öksüz ve yetim çocuklar ile aileleri için iftar programı düzenlendi.Düzenlenen iftar programında konuşan Tercan Kaymakamı Cafer Kaymakçı, ‘’Bizler yetim bir Peygamberin ümmetiyiz. Yüce dinimizde yetim ve öksüzlere çok önem ve değer vermiştir. Gerek Kaymakamlığımız gerekse diğer kurumlarımız ile sadece Ramazan Ayında değil yetim ve öksüz kardeşlerimizin her zaman yanında olacağız.’’ diyerek davetimizi kabul eden ailelere teşekkürlerini iletti.
Düzenlenen iftar programına Tercan Kaymakamı Cafer Kaymakçı ve eşi Ümmühan Kaymakçı’ nın yanı sıra Tercan Cumhuriyet Savcısı Cemre Saygın, Tercan İlçe Jandarma Komutanı Jan Kd. Bnb. Emre Çapan, Tercan İlçe Emniyet Müdürü Oğuzhan Aykırı, kurum amirleri, şehit aileleri, öksüz ve yetim çocuklar ile aileleri katıldı.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …