Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ ”Terminaller Şehirlerin Vitrinidir”

”Terminaller Şehirlerin Vitrinidir”

Erzincan Şehirlerarası Otobüs Terminalinde sorunlar dağ gibi büyüyor. 2012 yılında hizmete girdiği günden bu yana sorunlar yaşanan ve gerek terminal esnafının, yazıhane işletmecilerinin ve gerekse yolcuların tepkilerine neden olan Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yaşanan sorunların çözümü için çalışma yapılması isteniyor.
Erzincan Şehirlerarası Otobüs Terminali Otobüsçüler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Hüsamettin Bakan, terminalin sorunlarını dile getirmek için Milletvekillerimize, Vali beye, Belediye Başkanımıza, STK’lar nezdinde ziyaretler gerçekleştirdiklerini söyleyerek; ”Terminaller şehirlerin vitrinidir, gelen giden yolcular terminaldeki olumsuzlukları görünce şaşırıyorlar, burada ilk günden bu yana sorunlarla boğuşuyoruz, ilimizin yöneticileriyle görüşüyoruz ve yaşanan sorunları anlatıyoruz, bu terminal Erzincan’a yakışmıyor, ihtiyaca cevap verecek olan şehirden kopuk olmayan yeni bir Terminal yapılmasını talep ediyoruz, Belediye başkanımızla görüşüyoruz, kendisinde teklifimizi değerlendireceğini söyledi. Erzincan’a yakışır bir terminal yapılmasını talep ettik, önümüzdeki günlerde geniş katılımlı bir kahvaltı programı düzenlemeyi planlıyoruz, bu toplantıdan olumlu bir sonuç çıkmasını temenni ediyoruz, biz hiç kimseyi suçlamıyoruz sadece yaşadığımız sorunlara çözüm bekliyoruz”.
Erzincan Şehirlerarası Otobüs Terminali Otobüsçüler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Hüsamettin Bakan; ilave yer olarak ulaşım kolay olacağı şehre yakın bir yer sebze hali bölgesi olması durumunda hem vatandaşa hızlı tren’in o bölgede oluşu havaalanı yakın oluşu ilçe garajlarımızda o raya alınsı tam bir bütün olur diye düşünüyoruz dedi.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …