23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ “Toplumsal Duyarlılık Projesinin” Kapanış Töreni Düzenlendi

“Toplumsal Duyarlılık Projesinin” Kapanış Töreni Düzenlendi

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Sabancı Üniversitesi tarafından Kavakyolu İlkokulunda düzenlenen “Toplumsal Duyarlılık Projesinin” kapanış törenine katıldı. Proje hakkında bilgi veren Koordinatör Selen Avcı yaptığı açıklamada; Sabancı Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri’nin düzenlediği Kendini Keşfet projesi 2000 yılından bu yana 30 farklı şehirde 50’den fazla kez gerçekleştirildiğini bildirdi. Bu kapsamda Kavakyolu İlkokulunda Sabancı Üniversitesi’nden dokuz gönüllü öğrenci ve üç proje yöneticiyle yapıldı. Yapılan çalışmaların içeriği hakkında yapılan bilgilendirmede Öğrencilerle bu bir hafta boyunca “Kitle İletişim Modülüyle” iletişim araçlarını tanırken doğru iletişim tekniklerini öğrenmeleri, “Kültürel Etkileşim Modülüyle” Erzincan’ın kültürünü çocukların anlatmasını sağlayarak gönüllü abi ve ablalarından da farklı kültürleri tanıması sağlanmıştır. “Çevre Modülüyle” tüm dünyada tüm canlıların birbirine bağlı olduğu ve hepimizin çevreyi koruması gerektiği söylenmiştir. Her modülde çocukların drama metodları uygulayarak anlatılan etkinlikleri canlandırması istenmiştir. Her mesleği her öğrencinin yapabileceği öğrencilere etkinliklerle anlatıldı. “Engelli Yaklaşımı” ile öğrencilerimizin farklı engelli tipleri nasıl iletişim kuracağı anlatılmıştır.
Hafta boyunca yapılan çalışmaların öğrencilerin sosyal ve bilişsel gelişiminde olumlu sonuçlar ortaya çıkardığı ve bu gibi projelerin yaygınlaştırılması için gerekli çalışmaları yapan ve destekleyen bir kurumumuz olduğunu dile getiren Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Okul Müdürü Oğuz Kürşat Onay’a, Proje Yöneticileri Zeynep Bahar Çelik’e, Aslı Acar Geliş ve Selen Avcı’ya teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …