Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Trafik ışıklarıyla “Evde kal” çağrısı

Trafik ışıklarıyla “Evde kal” çağrısı

Yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadelede vatandaşların, mecbur kalmadıkça evden çıkmamaları yönünde farkındalıklarını artırmak amacıyla Erzincan’da trafik sinyalizasyon sistemleri kullanılıyor.
Erzincan’da sürücüler ve vatandaşlar, koronavirüs tedbirleri kapsamında evde kalmaları konusunda trafik ışıkları ve levhalar aracılığıyla uyarıldı.

Yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadelede vatandaşların, mecbur kalmadıkça evden çıkmamaları yönünde farkındalıklarını artırmak amacıyla Erzincan’da ki trafik sinyalizasyon sistemlerinde kırmızı ışığa “Evde kal” yazıları yerleştirildi.
Erzincan Belediyesi, koronavirüs tehdidine karşı evde kalmanın önemine dikkat çekmek için trafik ışıkları ve levhaları kullanmaya başladı. Bu kapsamda kavşaklardaki trafik ışıklarına ‘Evde Kal’ yazıları yazıldı. Kavşakta kırmızı ışıkta bekleyen sürücüler, yanan lambalarda ‘Evde Kal’ yazısı ile karşılaşıyor.
Öte yandan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, kişisel ve toplum sağlığı için en önemli önlemin evde kalmak olduğunu ifade etti. Tüm Erzincanlıları yapılan çağrılara uymalarını beklediklerini dile getiren Başkan Aksun, koronavirüsün toplumun duyarlılığı ile yenilebileceğini kaydetti.

Diğer Haberler

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …

Hacı Ali Akın Caddesinde Sıcak Asfalt Ve Tretuvar Çalışmaları Tamamlandı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’un talimatları doğrultusunda Erzincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde …