23 Nisan 2022 ,Cumartesi
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Türk-İş Erzincan İl Temsilciliğine Oğuz Bingöl atandı

Türk-İş Erzincan İl Temsilciliğine Oğuz Bingöl atandı

Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi işçileri Sendikası Erzincan iş yeri baş temsilcili Oğuz Bingöl, Türk-İş Erzincan İl Temsilciliğine atandı.

Türk-İş Erzincan İl Temsilcisi Oğuz Bingöl konu hakkında sendika binasında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; ‘‘Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi işçileri Sendikası; 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu iş Sözleşmesi Kanununun 27. Md. ve ana tüzüğümüzün 21/36 maddesi gereğince Ankara Makine Fabrikasına bağlı Erzincan İmalat Müdürlüğü iş yeri baş temsilcilik görevine 17. 08. 2020 tarihinden itibaren atanmış bulunmaktayım.Aynı zamanda ana tüzüğümüzün 12/8 maddesi doğrultusunda “Türk-İş Yönetim Kurulu tarafından Erzincan İl Temsilciliği görevine atanmış bulunmaktayım. Bizden önce bu görevi layığı ile yerine getiren kıymetli arkadaşlarımızdan devraldığımız bu kutsal görevi daha iyi yerlere getirme gayreti içerisinde olacağız.
HİZMET SENDİKACILIĞI YAPACAĞIZ
İşçi kardeşlerimin sorunlarını ilgili yerlere ve makamlara bildirip alınması gereken tedbirler ile ilgili çalışmalar yapacağız. Malumunuz Sendikalar Sivil Toplum Kuruluşlarının en önemli mihenk taşlandır. Mücadele başarıya ulaşmada en önemli unsurdur. mücadele edenler her zaman kazananlar değildir ama kazananlar her zaman mücadele edenlerdir. Adil bir gelir dağılımını savunan bütün işçi kardeşlerimizi sendikalarımızın çatısı altında, birlik olmaya davet ediyorum. Kültür ve medeniyetimizi, referans alarak, evrensel değerleri, milli değerlerimizle harmanlayarak n emeği ve özgürlükleri birlikte ele alan hizmet sendikacılığı yapacağız. Bu bağlamda tüm emekçi kardeşlerimizi bu mücadelemizde güç vermeye davet ediyorum’’ dedi.

Diğer Haberler

Kaymakam Kaykaç, Mehmetçikle İftar Yaptı

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, …

Emniyet Teşkilatı İftarda Buluştu

Türk Polis Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası dolayısıyla iftar programı düzenlendi. Düzenlenen …