Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ “Türkülerle Anadolu Ses Yarışması” Yapıldı

“Türkülerle Anadolu Ses Yarışması” Yapıldı

Bahar şenlikleri kapsamında Erzincan Kültür Eğitim Vakfı’nın katkılarıyla Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinde “Türkülerle Anadolu Ses Yarışması” düzenlendi.
Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşen programa 3. Ordu Komutanı Korg. Yavuz Türkgenci, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) Başkanı Sadık Ağca, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi üst yönetimi, kamu kurum müdürleri, akademisyenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı. Türk Halk Müzik Sanatçısı Arif Kurt, Turgay Coşkun ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Anabilim Dalı öğretim elemanı Öğr. Gör. İlhan Akdeniz’in jüri olarak yer aldığı programda, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi öğrencilerinden oluşan finalist yarışmacıları canlı performanslarını gerçekleştirdi.
Yarışmada Eğitim Fakültesinden Özge Kuğulu “Gova Gova İndirdiler Yazıya” adlı türküsü ile birinci, Eğitim Fakültesinden Tolga Gedik “Tevekte Üzüm Kara Dalı” türküsü ile ikinci ve Spor Bilimleri Fakültesinden Zahid Can adlı öğrencimiz ise seslendirdiği “Bilmem Ağlasam mı Ağlamasam mı” türküsü ile üçüncü oldu.
Yarışmacılar heyecanla yarışırken ödül töreninde Türk Halk Müzik Sanatçısı Arif Kurt ve Turgay Coşkun da birbirinden güzel türküler seslendirerek izleyenlere türkü ziyafeti çektiler.
İzleyicilerin de büyük keyif aldığı türkü gecesi, kazanan yarışmacıların açıklanması ve ödül -taktimi ile son buldu.
Program sonunda konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Akın Levent de birebirinden güzel türküler seslendiren Türk Halk Müziği Sanatçıları Arif Kurt ve Turgay Coşkun’a katkılarından dolayı teşekkür ederek performanslarından dolayı tebriklerini sundu.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …