Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ TYB Erzincan Şubesinde Konuşan Şair M. Cahit Üstün;“Şiir Şuurun Yansımasıdır”

TYB Erzincan Şubesinde Konuşan Şair M. Cahit Üstün;“Şiir Şuurun Yansımasıdır”

Türkiye Yazarlar birliği Erzincan Şubesindeki kültürel programlar devam ediyor. Haftanın konğu Şair Mehmet Cihat Üstün’dü.
Doç. Dr. M. Cihat Üstün Şiiri tarif ederken ‘şiir, şair ve şuur’ kelimelerinin aynı kökten geldiğini belirterek : “Şiir şairin şuur altındakinin kâğıda dökülmüş halidir. Şiirinden şairin şuur altını okumak mümkündür. Bütün şairler şiirlerinde düşüncelerini yansıtırlar.İyi ve güzel düşünen şairler iyi şeylar yazarlar.” Şeklinde konuştu.
Kendi yazdığı şiirlerden örnekler veren Doç. Dr. Mehmet Cihat Üstün şiirlerinin yazılış hikayelerini anlatarak müzik eşliğinde şiirlerini seslendirdi.
Şair Üstün aşk şiirlerinin iki adresinin bulunduğunu, tekâmül etmiş olan aşkın ilahi aşk olduğunu, maddi aşkın ise genellikle hanımlar için yazılmış şiirler olduğunu belirterek, nihai aşkın Allah ve Peygamber aşkı olduğunu söyledi. Diğer aşkların kavuşmalarla birlikte sönük bir hal aldığını belirtti.
Yaklaşık bir buçuk saat süren şiir dinletisinde Şair Doç. Dr. Mehmet Cihat Üstün on beş adet şiirini seslendirdi. Program sonrasında Türkiye Yazarlar Birliği Şube Başkanı Halil İbrahim Özdemir ve Doç. Dr. Hüsrev Akın M. Cihat Üstün’e katkıları sebebiyle bir teşekkür belgesi verdi.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …