Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Ünal: Siyasi partilerde aşırı oy insanları havaya çıkarıyor

Ünal: Siyasi partilerde aşırı oy insanları havaya çıkarıyor

Demokrat Parti (DP)’den Erzincan İl Genel Meclis Üyesi adayı Necmettin Ünal, yaptığı açıklamada siyasi partilerde aşırı oy insanları havaya çıkarıyor Erzincan’da yüce Mevla’m biliyor ki bunları çok yaşadık, Allah Resulü de buyuruyor ki işi ehline verin liyakatli insanları seçin dedi.
Demokrat Parti Erzincan İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında İl Başkanı İlyas Kavuş ve Demokrat Parti Erzincan İl Genel Meclis Üyesi adayı Necmettin Ünal bir açıklama yaptı.
KAVUŞ LİYAKATE DİKKAT ÇEKTİ
Çok sayıda vatandaşın katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan Demokrat Parti Erzincan İl Başkanı İlyas Kavuş, 31 Mart mahalli İdareler seçimlerine hazırlanıyoruz, Bizimle beraber çeşitli siyasi partiler bir yarış yarısını gireceğiz, inşallah bu yarışta biz birinci olmak istiyoruz, bunun içinde legal kanunlarla yani Türkiye Cumhuriyeti’nin kanunlarıyla kurulmuş bütün siyasi partilere eşit mesafedeyiz bu siyasi partiler rakiplerimiz düşmanlarımız değil, biz diğer siyasi partilere düşman gözüyle bakmıyoruz AKP’si de CHP’si de, MHP’si de, Büyük Birlik Partisi de Saadet Partisi de bizim rakibimiz,Bu yarışta hiç kimseyi incitmek, kırmak, dökmek, istemiyoruz, 31 Mart akşam beşe kadar yarışacağız, kim kazanırsa gidip 1 Nisanda tebrik edeceğiz, ama burada liyakat, üzerine durmak istiyorum, Liyakat Bilgi beceri ve tecrübedir, şimdi bizim adayımız adaylarımız başta Hacı Necmettin Ünal, olmak üzere bilgisi becerisi tecrübesi çeşitli kademelerde sivil toplum örgütlerinde yöneticilik yaptı, başkanlık yaptı ve hiç kimsenin gelip kendisine müracaat ettiği zaman ne kaşına gözüne ne siyasi anlayışına bakmadan koşmuştur dedi.
DEMOKRAT PARTİ ERZİNCAN’DA SAYISIZ HİZMETLER YAPMIŞTIR
Demokrat Parti Erzincan İl Genel Meclis Üyesi adayı Necmetin Ünal ise konuşmasında 31 Mart mahalli seçimlerinde kim siyasi partilerin seçimlere girdiği gibi Demokrat Parti de Türkiye genelinde ve Erzincan’da da mahalli idareler seçimlerine giriyor, Demokrat Parti teşkilatıyla görüşmelerimizde belediye başkanı belediye meclis üyeliği seçimlerine girelim mi girmeyelim artısıyla, eksisiyle konuşup istişare ederek, girmede fayda olduğuna kanaat getirerek, Tüm ağırlığımızı, tüm enerjimizi İl Genel Meclisine verme kararı aldık, buradan yola çıkarak Demokrat Parti Demokrat Parti, 1946 yılında kurulduğu gibi Erzincan’da da önemli hizmetleri bulunan bir partidir. Şeker Fabrikası, İplik Fabrikası ve sayısız hizmetler yapmıştır.
1992 yılında Erzincan deprem ile karşı karşıya kaldı ve Erzincan’da 600’ün üzerinde hemşerimiz Hakkın rahmetine kavuştu, Makamları cennet olsun ve yine Demokrat Parti’nin devamı olan parti Doğru Yol Partisi Genel Başkanı merhum Süleyman Demirel Başbakandı sayın Demirel sayesinde Milletvekili olmadan Erzincan’ı kısa zamanda iş yerleriyle konutu ile ayağa kaldırdı.
İŞİ EHLİNE VERİN
Az önce İl Başkanımızda liyakatten bahsetti, yani Allah Resulü de buyuruyor ki işi ehline verin, biz kendimiz şöyleyiz böyleyiz demiyoruz, ama Erzincan’da bizi bilen tanıyan, eşimiz dostumuz büyüklerimiz var, bilmeyen gençlerimiz olursa da büyüklerinden öğrensinler. Uzun yıllar Doğru Yol Partisi Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı, Adalet Partisi Gençlik Kollarında, Hür Genç Derneklerinde, Doğru Yol Partisi İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum. Hiçbir Allah’ın kulunun siyasi görüşüne bakmadan hizmetlere devam ettik. Bugünde geldiğimiz noktada bu işlerin daha iyi yapılası için gücümüz yettiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz, İl Genel Meclisi Üyesi olduğumuz taktirde, vatandaşlarımızın işlerini daha çabuk çözümler üreteceğiz.
SÖYLE BABAM SÖYLE
Hemşerimizin bize bir talebi geldiğinde iz o işi takip eder, sonuca ulaştırır ve döner deriz ki işiniz oldu veya olmadı, olmadıysa sebebi ile birlikte söyleriz. Ama şimdi mevcut sistemde bu işler böyle değil söyle babam söyle, tabi bu işler niye böyle oluyor sebebi şudur, siyasi partilerde aşırı oy insanları havaya çıkarıyor, Erzincan’da yüce Mevla’m biliyor ki bunları çok yaşadık. Ulaşmak zor, veya ricalarımız anlatmak zor, buradan yola çıkarak ta siz de biliyorsunuz ki belli bir yaşa gelip, şahsi hiçbir işimiz yok, şükürler olsun olabilecek yerlerde olduk, yapabileceğimiz işleri yaptık, şimdi İl Genel Meclisinde neler olacak, biz Erzincan’ı biliyoruz, Erzincan’ı seviyoruz, bütün köylerine ve İlçelerinde çeşitli görevlerde def’aten gitmişiz, biz İlçelerimizi köylerimizi en iyi tanıyanız.
Bu seçimlerden bu ekiple netice alacağımız inanıyoruz, bu seçimlerin önce ülkemize, sonra Erzincan’ımıza huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum dedi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …