Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ “Uzman Eller Projesi” Hibe Tutarı 250 Bin TL’ye Çıkarıldı

“Uzman Eller Projesi” Hibe Tutarı 250 Bin TL’ye Çıkarıldı

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, genç çiftçilere verilen destek miktarının arttığının müjdesini verdiler. Erzincan Milletvekilleri yaptıkları açıklamada;”Tarımsal alanda eğitim veren üniversitelerin ilgili fakülte ve yüksek okul mezunları ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ilgili liselerin mezunu gençlere yönelik uzman eller projesi desteği arttırıldı.Genç çiftçilere yönelik uygulanan “Uzman Eller Projesi” ile verilen hibe desteği 100 bin TL’den 250 bin TL’ye çıkarıldı.
Tabi ki bu desteklerle tarım da daha büyük bir ilerleme kat edeceğiz. Çiftçilerimiz artık toprağa sadece tohum değil bilimde ekiyorlar. Mesleki ve Teknik Eğitim İşbirliği Protokolü De İmzalandı Tarım ve Orman Bakanlığı ek olarak Milli Eğitim Bakanlığı ile arasında bir protokol imzalayarak “Mesleki ve Teknik Eğitim İşbirliği Protokolü” çalışmalarına da başlattı. Bu protokol bağlamında MEB’e bağlı tarım, hayvan yetiştiriciliği, laboratuvar hizmetleri ve gıda teknolojisi gibi alanlarda eğitim veren lise ve denge okullarda da çalışmalar yapılacak.Belirtilen okullarda çalışmalar yapılabilmesi için bu okullardan mezun olan kişiler de proje kapsamlarına dahil edilerek, daha geniş bir hedef kitleye ulaşılması sağlanacak. Proje çalışmaları için 2023 yılında başvurular güncel uygulama rehberi yayınlandıktan sonra gerçekleştirilebilecek.
Tarıma gönül veren tüm genç çiftlerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandılar.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …