23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Üzüm Yaprağına yoğun ilgi

Üzüm Yaprağına yoğun ilgi

ilk haftasından itibaren satışa sunulan Üzüm yaprağı, vatandaşların en çok tercih ettiği ürünler arasında yer allıyor.
Üzümlü ilçesinde ve merkeze bağlı köylerde yetişen asmaların yaprakları lezzetleri ile ev hanımlarının en çok tercih ettiği ürünlerden biri olarak göze çarpıyor.
Erzincan’da semt pazarlarında satışa sunulan asma yaprağı pazarı, vatandaşların ilgi odağı oldu.

Pazarda asma yapraklarının kilosu 10 ile 15 liraya alıcı buluyor. Erzincan’a özgün yöresel lezzetler arasında yer alan salamura bağ yaprağı vatandaşlar tarafından ilgi görüyor. İsmiyle marka olan Erzincan bağ yaprağı lezzeti ile sofraların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Kendine has hafif ekşi lezzeti ile bölgede tek olan üzüm yaprakları, dağlık arazilerde bulunan üzüm bağlarının asmalarında yetişiyor ve tamamen doğal olması ile de tercih ediliyor. Köylerde doğal ortamlarda toplanan asma yaprakları vatandaşlar tarafından alınıyor.
Erzincan’da uzun yıllardır Pazarcılık yapan Ali Demir, satışlardan memnun olduklarını dile getirerek Siyah üzüm yaprağı ekşi olmasıyla tutulan bir yapraktır. Yöremizde de oldukça fazla tüketilen bir yapraktır. Fiyatlarında 10 ile 15 lira arasında değişiyor. Vatandaşlarında ilgisi oldukça yüksek. Vatandaşlar hem sarma için hem de sonrasında salamura için gelip alıyorlar” dedi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …