29 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ VALİ ARSLANTAŞ: EBEDİ İSTİRAHATGÂHINIZDA HUZUR İÇİNDE UYUYUNUZ

VALİ ARSLANTAŞ: EBEDİ İSTİRAHATGÂHINIZDA HUZUR İÇİNDE UYUYUNUZ

18 Mart Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıldönümü münasebetiyle Erzincan’daki Garnizon Şehitliği ziyaret edildi. Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Şehitlik özel defterine yazdığı mesajında ‘‘Söz konusu vatansa seve seve canını feda eden aziz kahramanlar. Ebedi istirahatgâhınızda huzur içinde uyuyunuz. Bizler de sizlerin mukaddes kanlarıyla sulanan bu kutsal vatan topraklarını aynı mücadele ruhuyla korumak ve bizden sonraki nesillere daha güvenli daha müreffeh ve daha güçlü bir Türkiye bırakmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz’’ diye belirtti.

Garnizon Şehitliğinde düzenlenen törene, Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor ve Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Akın Çiçek ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent katıldı.

Garnizon Şehitliği’ndeki törende Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor ve Erzincan Belediye Başkanı Sayın Bekir Aksun tarafından anıta çelenk sunulmasının ardından, saygı duruşunda bulunularak, İstiklal marşı okundu.

ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 105. GURUR YILI
Ardından Şehitlik özel defterini imzalayan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, deftere yazdığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bu toprakları bizlere vatan yapan Aziz şehitlerimiz, dünyanın en modern silahlarıyla donanmış ordularının, Çanakkale’de kahraman Mehmetçiğimizin iman dolu göğsüne çarparak, boğazın sularına gömüldüğü gün olan Çanakkale Zaferi’nin 105. gurur yıl dönümünde sizlere duyduğumuz saygı, şükran ve minnet duygularımızı ifade etmek üzere manevi huzurunuzdayız. Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan, bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını, canı ve kanı pahasına korumasını bilmiştir. Çanakkale Zaferi, çağın en modern silahları ile kuşanmış düşmanın gücü karşısında, Türk milletinin vatanı, dini, istiklali ve istikbali söz konusu olduğunda neleri göze alabileceğinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtı olmuştur.
EBEDİ İSTİRAHATGÂHINIZDA HUZUR İÇİNDE UYUYUNUZ
Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da yedi düvele karşı, milletimizin birlik ve beraberliğine kast etmek isteyen terör örgütlerine karşı, 15 Temmuz gecesinde içimize yuvalanmış hainlere karşı, Güney sınırlarımızda terör koridoru oluşturmaya çalışan şer güçlere karşı göğsünü siper ederek söz konusu vatansa seve seve canını feda eden aziz kahramanlar.
Ebedi istirahatgâhınızda huzur içinde uyuyunuz. Bizler de sizlerin mukaddes kanlarıyla sulanan bu kutsal vatan topraklarını aynı mücadele ruhuyla korumak ve bizden sonraki nesillere daha güvenli daha müreffeh ve daha güçlü bir Türkiye bırakmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.
ŞEHİT MEZARLARINA KARANFİLLER BIRAKILARAK, DUALAR EDİLDİ

Aziz hatıralarınız önünde bir kez daha saygıyla eğiliyor, bizlere emanetiniz olan ailelerinizin hayatlarını kolaylaştırmak, sıkıntılarını ortadan kaldırmak için devlet ve millet olarak her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz. Başta büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden siz şehitlerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhunuz şad, mekânınız cennet olsun.” Daha sonra şehit mezarlarına karanfiller bırakılarak, dualar edildi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …