Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Vali Arslantaş: Galip Geleceğiz

Vali Arslantaş: Galip Geleceğiz

Yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilen vatandaşlarla Vefa Sosyal
Destek Grubu aracılığıyla görüntülü konuşan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, ” Bu süreci hep birlikte atlatacağız, Devletimizin, Bakanlıklarımızın aldığı tedbir kararlarına uyuyorsunuz çok teşekkür ediyorum. Bu virüse karşı galip geleceğiz ” dedi.Vali Ali Arslantaş yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilen vatandaşlarla Vefa Sosyal Destek Grubu aracılığıyla görüntülü konuştu.
İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile 65 yaş ve üzeri ile bağışıklık sistemi düşük ve kronik hastalığı olan vatandaşların sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilmesinin ardından hayata geçirilen Vefa Sosyal Destek Grubu Erzincan’da bugüne kadar 3 binin üzerinde vatandaşın ihtiyacını karşıladı. Kamu kurumlarından oluşan destek grubu vatandaşların 112, 155, 156 numaraları üzerinden ihtiyaçlarını bildirmeleri üzerine harekete geçerek sağlık başta olmak üzere tüm temel ihtiyaçları karşılıyor.
Vefa Sosyal Destek Grubu’nca yardım yapılan vatandaşlarla görüntülü görüşen Vali Arslantaş, 112, 155, 156 numaralı telefonları aramaları halinde tüm ihtiyaçlarının kendilerine ulaştırılacağını söyledi.
Bu süreci hep birlikte atlatacağız diyen Arslantaş, Devletimizin, Bakanlıklarımızın aldığı tedbir kararlarına uyuyorsunuz çok teşekkür ediyorum. Bu virüse karşı galip geleceğiz dedi.
Vali Arslantaş’a kendilerini aramasından dolayı teşekkür eden vatandaşlar ise, “Bizleri çok mutlu ettiniz. Allah devletimizi var etsin. Devletimiz başımızdan eksik olmasın. Dualarımız sizlerle” diye konuştular.

Diğer Haberler

Yaralı Halde Kaya Kartalı Bulundu

Erzincan’ın Tercan ilçesinde Tercan İlçe Jandarma Komutanlığı Yollarüstü Jandarma Karakol Komutanlığınca icra edilen devriye faaliyetinde …

Görsel Sanatlar Kulübünden Kapadokya Gezisi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Görsel Sanatlar Kulübü Kapadokya’ya gezi düzenledi. Kulüp üyesi öğrencileri tarafından 16.04.2022 …