Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Vali Makas, Deprem Toplanma Merkezine Ziyarette Bulundu

Vali Makas, Deprem Toplanma Merkezine Ziyarette Bulundu

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ile birlikte Erzincan’da deprem toplanma merkezlerinden biri olan Merkez Kapalı Spor Salonunda barınan vatandaşları ziyaret ettiler.
Vatandaşlar ile sohbet eden Vali Mehmet Makas, özellikle sosyal medya mecralarında paylaşılan depremle ilgili asılsız iddialara itibar etmemelerini, resmi kaynaklardan yapılan bilgilendirme ve açıklamaların takip edilmesini vurgulayarak, vatandaşlarımızın istek ve sorunlarını dinledi.
Toplanma merkezlerinde kalan vatandaşlarımız, burada sunulan hizmetler nedeniyle emeği geçenlere teşekkür ederek, tüm depremzedeler için dualar ettiler.
Erzincan’da belirlenen üç toplanma merkezinde yaklaşık 250 vatandaş geçici olarak barınıyor.
Yapılan ziyarette ValiMehmet Makas’a, Vali Yardımcısı Ömer Özbay, Erzincan İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu da eşlik ettiler. Ziyaretin ardından Vali Mehmet Makas ve beraberindekiler, AFAD İl Müdürlüğündeki kriz merkezine giderek buradaki Afet Gurubu çalışanlarından son durum hakkında bilgiler aldılar.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …