Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Vali Makas: Erzincan’a Bekliyoruz

Vali Makas: Erzincan’a Bekliyoruz

Erzincan Valiliği himayelerinde, Kuzeydoğu Kalkınma Ajansı (KUDAKA)’nın destekleriyle Erzincan’ımızın turizmde ve doğa sporları alanında tanıtımının yapılması amacıyla ilimize davet edilen Ankara’da ki tur operatörleri, ilimizdeki gezi ve incelemelerini tamamladı. tur operatörleri ile bir araya gelen Erzincan Valisi Mehmet Makas, en kısa zamanda yerli ve yabancı turistlerle birlikte kendilerini Erzincan’a beklediklerini söyledi.
Erzincan’da Düzenlenen 3 günlük gezi programı süresince şehrimizin doğal, tarihi ve kültürel güzellikleri ile doğa sporlarındaki potansiyelini yerinde gören turizmciler, gezi programı sonrasında ilimizdeki otel işletmecileri ve yerli acenteler ile de bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundular.
İldeki programlarını tamamlayan tur operatörleri, son olarak Vali Mehmet Makas başkanlığında Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, ilgili kurum ve kuruluş müdürlerinin katılımıyla düzenlenen değerlendirme toplantısında bilgilendirmelerde bulundular.

Tur operatörleri, Erzincan’ın gerek tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri bakımından gerekse de doğa sporları alanında potansiyelinin yüksek olduğunu, bu noktada tur şirketleri olarak Erzincan’ı en iyi şekilde değerlendireceklerini belirttiler.
Vali Mehmet Makas, bir yandan ilimizin turizm ve doğa sporları alanında var olan potansiyelini en iyi şekilde tanıtmak ve bir yandan da bu alanlarda yapılması gereken yatırımları en kısa sürede gerçekleştirmek için el birliğiyle çalıştıklarını ifade etti. Tur operatörlerini güzel ilimizde ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek, en kısa zamanda yerli ve yabancı turistlerle birlikte kendilerini Erzincan’a beklediklerini vurguladı.
Öte yandan önümüzdeki günlerde İstanbul, İzmir gibi illerdeki tur operatörleri için de Erzincan’da tanıtım amaçlı gezi programları düzenleneceği kaydedildi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …