29 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Vali Makas: Ramazan Ayına Bir Kez Daha Kavuşmanın Mutluluğunu Yaşamaktayız

Vali Makas: Ramazan Ayına Bir Kez Daha Kavuşmanın Mutluluğunu Yaşamaktayız

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Ramazan Ayı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Vali Makas mesajında; “Hoş geldin ya Şehri Ramazan!
Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni de içinde barındıran, başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennem azabından kurtuluş olan bir Ramazan ayına daha kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız.Depremlerden ve sel felaketlerinden etkilenen ülkemiz, Ramazan ayının gönüllere ferahlık veren ikliminde inanıyorum ki bu mübarek günleri tüm güzellikleriyle yaşayacak, depremzede kardeşlerimize yardımlarını sürdürecek, kaybettiğimiz canlarımızı hayır dualarıyla yâd edecektir.
Ruhumuzu ve bedenimizi terbiye edeceğimiz bu kutsal ayda, soframızı yoksul insanlarımızla, yaşlılarımızla, komşularımızla paylaştığımızda, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım elimizi uzatarak, onlarla dayanışma içerisinde olduğumuzda, orucumuzu manevi zenginliklerle taçlandırırız.
İslam âleminin heyecanla beklediği, on bir ayın sultanı Ramazan ayının, birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi daha da pekiştirmesini; bolluğun, bereketin tüm sofralara sirayet etmesini temenni ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, Erzincanlı Hemşehrilerimin, Aziz Milletimizin ve tüm İslam Aleminin Ramazan ayını tebrik ediyor, ellerin semaya, dillerin duaya gönüllerin Mevla’ya yöneldiği bu mübarek ayın hаyırlаrа vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …