Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ VALİ MAKAS’TAN MEHMETÇİĞE ZİYARET

VALİ MAKAS’TAN MEHMETÇİĞE ZİYARET

Erzincan Valisi Makas, Erzincan’ın Kemah ilçesi Alp Karakolu üs bölgesinde hava sıcaklığının
eksi 5 dereceye kadar düştüğü 1688 rakımlı dağlarda nöbet tutan askerleri ziyaret etti.

Erzincan Valisi Mehmet Makas, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Halil Altıntaş ve İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy ile birlikte Alp Karakolu üs bölgesinde nöbet tutan askerleri ziyaret ederek, bir süre sohbet ettiler. Vali Mehmet Makas, vatan savunmasını canı pahasına yerine getiren Mehmetçikleri tebrik etti.
Askerler ile bir bir sohbet eden Vali Mehmet Makas, bu sırada devlet büyüklerimizi cep telefonundan görüntülü olarak arayarak bulunduğu noktada nöbet tutan askerlerle görüştürdü.

Devlet büyüklerimiz güvenlik güçlerimize; “Milletimiz sizinle gurur duyuyor. Ülkemizin bütünlüğü, milletimizin selameti için gece gündüz demeden her türlü tehlikeye karşı dimdik ayaktasınız. Allah’ım sizlere güç kuvvet versin. Bütün kahraman Mehmetçiklerimize kolaylıklar diliyoruz” mesajını verdiler.
Mevzileri gezdikten sonra bölge hakkında görevlilerden bilgi alan Vali Mehmet Makas, Askerler ile birlikte menemen yemeği yiyerek kara demlik çayı içti. Gerek ülke dışında gerekse ülkemiz sınırlarında Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başarılı operasyonları, bölgemizde güvenlik güçlerimizin azim ve kararlığı sonucu terörle mücadelede başarılı sonuçlar elde edildiğine değinen Vali Mehmet Makas, tüm güvenlik güçlerine başarı ve kolaylıklar diledi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …