9 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ VALİ MAKAS’TAN MEHMETÇİĞE ZİYARET

VALİ MAKAS’TAN MEHMETÇİĞE ZİYARET

Erzincan Valisi Makas, Erzincan’ın Kemah ilçesi Alp Karakolu üs bölgesinde hava sıcaklığının
eksi 5 dereceye kadar düştüğü 1688 rakımlı dağlarda nöbet tutan askerleri ziyaret etti.

Erzincan Valisi Mehmet Makas, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Halil Altıntaş ve İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy ile birlikte Alp Karakolu üs bölgesinde nöbet tutan askerleri ziyaret ederek, bir süre sohbet ettiler. Vali Mehmet Makas, vatan savunmasını canı pahasına yerine getiren Mehmetçikleri tebrik etti.
Askerler ile bir bir sohbet eden Vali Mehmet Makas, bu sırada devlet büyüklerimizi cep telefonundan görüntülü olarak arayarak bulunduğu noktada nöbet tutan askerlerle görüştürdü.

Devlet büyüklerimiz güvenlik güçlerimize; “Milletimiz sizinle gurur duyuyor. Ülkemizin bütünlüğü, milletimizin selameti için gece gündüz demeden her türlü tehlikeye karşı dimdik ayaktasınız. Allah’ım sizlere güç kuvvet versin. Bütün kahraman Mehmetçiklerimize kolaylıklar diliyoruz” mesajını verdiler.
Mevzileri gezdikten sonra bölge hakkında görevlilerden bilgi alan Vali Mehmet Makas, Askerler ile birlikte menemen yemeği yiyerek kara demlik çayı içti. Gerek ülke dışında gerekse ülkemiz sınırlarında Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başarılı operasyonları, bölgemizde güvenlik güçlerimizin azim ve kararlığı sonucu terörle mücadelede başarılı sonuçlar elde edildiğine değinen Vali Mehmet Makas, tüm güvenlik güçlerine başarı ve kolaylıklar diledi.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …