21 Nisan 2022 ,Perşembe
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Veli ve öğrencilere ilk yardım eğitimi verildi

Veli ve öğrencilere ilk yardım eğitimi verildi

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Demirkent TOKİ İlkokulu işbirliğiyle başlatılan Depremsiz Yaşam projesi kapsamında Erzincan’daki veli ve öğrencilere ilk yardım eğitimi verildi.
Proje koordinatörlüğünü Demirkent TOKİ İlkokulu Müdür Yardımcısı Canan Köse Kütük’ün gerçekleştirdiği Depremsiz Yaşam projesi kapsamında “İlkyardım Eğitimi” konulu bilgilendirme semineri, Mustafa Kemal Atatürk Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Biyoloji Öğretmeni aynı zamanda Erzincan İl MEM İlkyardım Eğitim Merkezi Müdürü Ali Asker Özbey tarafından gerçekleştirildi.

Erzincan’daki toplamda 96 veli ve öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen çevrimiçi seminere, öğrencilerin ilk yardım kültürüyle hayata hazırlanmaları, evlerinde ve sosyal hayatta ilk yardım bilincini geliştirmeleri ve öğrencilere okullarda sıkça karşılaşılabilecek kazalar ve ilkyardım uygulamaları hakkında bilgi verdi.

Diğer Haberler

Kaymakam Kaykaç, Mehmetçikle İftar Yaptı

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, …

Emniyet Teşkilatı İftarda Buluştu

Türk Polis Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası dolayısıyla iftar programı düzenlendi. Düzenlenen …