Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Veteranlar Turnuvası Tek Çatı Altında

Veteranlar Turnuvası Tek Çatı Altında

Kemah Köyleri Veteranlar Futbol Turnuvası İstişare Toplantısı Kemahlılar Derneği genel merkezinde dernek başkanları, veteran takımların sorumlularını, Kemah Efsaneler Futbol Turnuvası yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Toplantı veteranlar adı altında iki ayrı organizasyon olarak devam etmekte olan Kemah Efsaneler Futbol Turnuvası ve Kemahlılar Veteranlar Futbol Turnuvasını köylerin huzurunda istişare etmek ve yol haritası çizmek maksadıyla düzenlendi.
Programın sunumunu Dernek genel sekreteri Şemsettin Akçakaya gerçekleştirdi.Kemahlılar Derneği Veteranlar Turnuva Başkanı Davut Arslancan yaptığı konuşmada,
” Camiamızın ihtiyacı olan birlikteki sağlayarak hep bir arada daha kuvvetli şekilde güzel bir sezon geçireceğimize inanıyorum, şimdiden hayırlı olmasını diliyorum ” dedi.
Kemah Efsaneler Futbol Turnuvası ekibi adına söz alan Musa Saydam “Efsaneler adı ile icra ettiğimiz turnuvayı Kemah’a hizmet amacıyla 4 senedir gerçekleştirdik. Geçmişte yaşanan hadiseleri ve yanlış anlaşılmaları bir torbaya koyup ağzını bağladık ve kenara attık , bundan sonra birlikteliği sağlayıp Kemah’ı bir bütün halinde beraber ileriye taşıyacağız. Emek veren arkadaşlarıma ve Kemahlılar Derneğine teşekkür ediyorum” Dernek Başkanımız Fahrettin Arslan ile yaptığımız görüşmelerde toplumsal birlikteliğin sağlanması adına böyle bir toplantının iyi olacağı kanaatine varmıştık. Kendilerine ve yönetim kuruluna teşekkür ederim diyerek konuşmasını tamamladı.
Kemahlılar Derneği Başkanı Fahrettin Arslan’da “Bizim için önemli olan Kemah’ın birlikteliğini sağlamaktır. Teferruatlar bizim için iyi niyetimize engel olmamalıdır. Birlikteliği toplum olarak diyalogla sağlarsak sonrasında tüm detayları çözebiliriz. Bizim için 1. yada 5. sezonun bir önemi yok , bu sezona 6. Kemahlılar Derneği Veteranlar Futbol Turnuvası diyelim ve startı bu ay içinde verelim.
Haydarpaşa ruhunu burada hep birlikte yaşatacağız. Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası gibi marka bir organizasyon haline dönüştüreceğiz. Turnuvanın Kemah’ımız için hayırlı olmasını diler köylerimizin, sporcularımızın dostluk, barış içinde mücadele etmelerini ve sakatlık yaşamadan turnuvayı tamamlamalarını temenni ettiğini ifade ederek konuşamasını sonlandırdı.
BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ!
Kemah Efsaneler Futbol Turnuvası Kemah Köyleri Veteranlar Futbol Turnuvası ile birleşerek Kemahlılar Derneği çatısı altında 6.cısı olarak düzenlenerek devam edecek. Tüm Kemahlı hemşehrilerimiz için hayırlı olmasını diliyoruz.
Program katılımcı köylerin tek tek söz alması ve turnuvanın akibetiyle alakalı görüşlerini paylaştıktan sonra toplu fotoğrafın çekilmesiyle sona erdi..

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …