23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Yaralı Anne: Beni Bırakın Bebeklerimi Kurtarın

Yaralı Anne: Beni Bırakın Bebeklerimi Kurtarın

Erzincan´ın Kemaliye ilçesinde hafif ticari bir aracın Karasu Nehri´ne düşmesi sonucunda 5 kişinin öldüğü trafik kazasında, nehrin karşı kıyısında restoran işleten Güven Güldal´ın teknesiyle yardıma koşarak, yaralıları kurtarmaya çalışırken sudan çıkardığı sırada Kader İlçin’in (30), ‘Beni bırakın bebeklerimi kurtarın’ dediğini kaydetti.

Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği araç Karasu Nehri’ne uçtu. Kaza, Erzincan’ın Kemaliye ilçe girişindeki Şırzı Köprüsü yakınlarında meydana geldi.
Ailesi ile Trabzon dan memleketleri Elazığ’a dönen Mehmet Dil (62) yönetimindeki 07 LFC 96 plakalı hafif ticari araç, Kemaliye ilçesi yakınlarındaki Şırzı Köprüsü girişinden Fırat Nehri’ne uçtu. Kazada sürücü Mehmet Dil ile aynı araçta bulunan eşi Gülser Dil, kızı Şeyma Kalkan torunları Muhammet İlçin (1), Süleyman Kalkan (2) hayatını kaybederken, Kader ve Ayşe İlçin ile Kübra Dil yaralandı.
Kazanın ardından soruşturma başlatılırken, kaza anı ve sonrasında yaşanan panik, nehrin karşı kıyısında bulunan ve turizmci Güven Güldal’a ait işletmenin güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Suda kaybolan aracın o anlarını karşıdaki kafede oturan müşteriler ve işletme sahibi panik içinde izliyor. Ardından kaza yerine ulaşmak için işletmeye ait tekneye koşmaya başlayan Turizmci Güven Güldal, kazayı görür görmez polis ihbar hattını aradığını ve aşağıda bulunan teknesine doğru koşmaya başladığını ifade etti.

BEBEKLERİMİ KURTARIN´
Güldal açıklamasında, tekne ile kaza yerine ulaştığını ve yaralıları sudan çıkarmaya başladığı sırada bir kadının suyun içinden çıkmak istemediğini ifade ederek ‘Beni bırakın bebeklerimi kurtarın’ diye haykırdığını anlattı. Güldal, “Akşam sekiz gibiydi. Kafe, restoran ve tekne hizmeti verdiğimiz iş yerinde çocuklarla yemek yiyorduk. Büyük bir gürültü ile koştuk, kafede bir masada müşterimiz vardı. Gürültü ile çıkınca şu köprünün hemen yan tarafından bir aracın suya düştüğünü söyledi burada oturan arkadaşlar.
Hemen 155’i aradım. Buradan aşağı koştum, tekneye binerek köprünün dibine gittim. Bayanın biri dalıp çıkıyordu, daha batmamıştı yani. Onu kurtardık, az ilerde tel hattının altında bir bayan da suyun içerisindeydi, onu da kurtardık. Tekneye alırken ‘beni bırakın bebeklerimi kurtarın’ dedi.
Bebeğinin birini az ilerden, diğerini de daha aşağıdan aldık, yalnız bebekler herhalde rahmetli olmuştu. Akıntıyla insanlar aşağıya doğru gidince elimizden geleni yaptık. 3 kişiyi sağ kurtarabildik, 5 kişi de rahmetli oldu. Biz burada olmasaydık, bu aracın buradan gittiğini hiç kimse göremezdi, araç direkt suya uçtu, en son da aracın içerisinden sürücünün cansız bedenini çıkardılar, çok üzüldük” diye konuştu.
BALIK ADAMLAR CESEDİ SUDAN ÇIKARDI
Öte yandan Kazadan 5 saat sonra Erzincan AFAD’tan 2 kişilik ve Elazığ Emniyet Müdürlüğünden 4 kişilik dalgıç ekibi suda kayıp olarak aranan şoför Dil’in aracın altında sıkışan cesedine ulaştı. Kaza sonrasında hayatını kaybedenlerin cenazeleri memleketleri Elazığ’ a gönderilirken, suya düşen araç ise vinç yardımı ile çıkartıldı.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …