Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Yayalar ve Sürücüler Bilgilendirildi

Yayalar ve Sürücüler Bilgilendirildi

“7-13 Mayıs Trafik Haftası” etkinlikleri çerçevesinde “Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” uygulaması yapıldı. Uygulamaya katılan Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç, yaya ve sürücülere broşür dağıtarak, kurallar konusunda bilgilendirdi.
“Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” mottosunun etkin olarak kullanılması ve tanıtılması amacıyla 7 Mayıs Cumartesi Günü Saat:11.00’de ülke genelinde eş zamanlı olarak tüm il ve ilçelerde vali, kaymakam ve kolluk amirlerinin katılımıyla il/ilçede belirlenen noktada vatandaşlara kampanya hakkında bilgilendirmeler yapıldı. İçişleri Bakanlığı, “7-13 Mayıs Trafik Haftası” çerçevesinde “Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” mottosunun yayınlanmasının ardından ekiplerimiz, Refahiye Huzurevi Kavşağında uygulama yaptı. Uygulamaya Kaymakam Eyüp Kaykaç, Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İlçe Emniyet Müdürü Fatih Turan, İlçe Jandarma Komutanı Onur Hane, Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amiri Mehmet Çakar, Bölge Trafik Denetleme İstasyon Bürolar Amiri Halil Kemal, İlçe Emniyet Personeli ve İlçe Jandarma Personeli katıldı. Kaymakam Eyüp Kaykaç; yaya ve sürücülere broşür dağıtarak, kurallar konusunda bilgi verdi. Polis ekiplerince araçlar durdurularak yayaların yolun karşısına güvenli geçişleri sağlandı.
Kaymakam Eyüp Kaykaç; “Bugün İçişleri Bakanlığımızın Türkiye genelinde uyguladığı yayalarla ilgili kampanyamız var. “Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” sloganıyla hareket ediyoruz. Peki nedir bu 5 adım; “Yaya Yolunda İlerle”, “Görünür Ol”, “Trafik Işıklarını Takip Et”, “Yaya Geçidi Kullan”, “Yola Odaklan”. Bu 5 adım konusunda öncelikle yayalarımızı bilgilendiriyor, daha sonra da sürücülerimize yayalara nasıl davranmaları gerektiği noktasında uymaları gereken kuralları hatırlatıp, broşürler dağıtıyoruz. Bu sayede farkındalığı artırmaya çalışıyoruz.” dedi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …