27 Eylül Çarşamba , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Yeni Şehir Esnaflar Çarşısında Yıkım İşlemleri Devam Ediyor

Yeni Şehir Esnaflar Çarşısında Yıkım İşlemleri Devam Ediyor

Erzincan Belediyesi tarafından Kentsel dönüşüm projesi kapsamında acele kamulaştırma kararı alınarak kamulaştırılan, 2 bloktan oluşan Yeni Şehir Esnaflar Çarşısında yıkım işlemleri devam ediyor.
Belediye Başkanı Bekir Aksun yıkım çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgiler aldı.Kentsel dönüşüm projesi kapsamında acele kamulaştırma kararı alınarak kamulaştırılan, Kızılay Mahallesi, Halitpaşa Caddesi Üzerinde yer alan Eski Emniyet Çarşısı olarak bilinen ve 2 bloktan oluşup 2300 m2 arsa üzerinde bulunan, Yeni Şehir Esnaflar Çarşısında yıkım çalışmaları devam ediyor.
Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Bekir Aksun yıkım işlemleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunlaru kaydetti; “Çok değerli Erzincan’lı hemşehrilerim Erzincan’ımızın çok güzide mahallelerinden biri olan Kızılay Mahallemizin kuzey kısmında bulunan Emniyet Çarşısı olarak da bilinen Halitpaşa Caddesi üzerindeki yerimiz yıllardır mezbelelik bir görüntü içerisinde bulunmaktaydı.
Acele kamulaştırma kararından sonra yıkım kararını aldığımız yerin bugün yıkımını gerçekleştirmekteyiz. Erzincan’ımızda bu tür bulunan Kızılay Mahallesi, Hocabey Mahallesi, Subay Lojmanları, Polis Lojmanları ve şimdide Emniyet Çarşısının yıkımını gerçekleştirmekteyiz.
Erzincanımızın daha yaşanılabilir bir şehir olması noktasındaki hizmetlerimizin devamı inşallah 13 Şubat Çarşısı ile berber devam edecektir. Hepinizi saygıyla selamlıyorum, iyi ki varsınız” diye konuştu.

Diğer Haberler

Çayırlı’da Vatandaşlara Aşure İkramı Yapıldı

Muharrem ayının 10. Günü olan Aşure Günü dolayısıyla Çayırlı’da yaşayan vatandaşlara aşure ikramı yapıldı. Çayırlı …

Psikososyal Destek Ekiplerine Teşekkür Belgesi Verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Tarafından Depremde Büyük Bir Özveri ile Görev Yapan …