Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ YENİ VALİ İŞE HIZLI BAŞLADI

YENİ VALİ İŞE HIZLI BAŞLADI

Erzincan’ın çiçeği burnundaki yeni Valisi Mehmet Makas, zaman kaybetmeden çalışmalara başladı. İlk iş olarak Terzibaba Türbesini ziyaret ardından güvenlik güçlerini ve şehit ailelerini ziyaret eden Vali Makas’ın performansı takdir topladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayınlanan atama kararlarıyla Erzincan Valiliğine atanan Mehmet Makas, Erzincan’daki 5 günlük performansıyla vatandaşlardan beğeni topladı.
Zeytinburnu Kaymakamlığı görevinden Erzincan Valiliği’ne atanan Mehmet Makas’ın ”Beraber Yürüyüp Beraber Yöneteceğiz, Hiç Kimse Kendini Sahipsiz Hissetmeyecek ve Masa Başında Değil Sahada Olacağız söylemleriyle işe başlayan Vali Makas, bu söylemleri eyleme dönüştürerek mesai menfuru gözetmeden çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
VALİ MAKAS KURT DERESİ’NDE
Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan merkeze bağlı Uluköy, Ergan, Heybeli, Çatalarmut köylerini ziyaret ederek, köy sakinlerinin istek ve taleplerini dinledi. Ardından Mertekli Regülatörünü, İl Özel İdare Konkasör tesislerini gezen Erzincan Valisi Sayın Mehmet Makas, daha sonra ise Mertekli ve Çağlayan yol kontrol noktalarını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Ardından yağan sağanak yağış nedeniyle Kurt Deresi’nde meydana gelen taşkın bölgesine giden Erzincan Valisi Mehmet Makas, burada Erzincan Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile İl Özel İdaresi ve DSİ’ye ait ekiplerin yürütmüş olduğu çalışmaları yerinde inceledi.
MEHMETÇİĞE MORAL ZİYARETİ
Vali Mehmet Makas, Erzincan-Kemah karayolu üzerindeki Alp Jandarma Karakol Komutanlığı ile Dumanlı ve Cebesoy uygulama noktalarını ziyaret ederek, güvenlik, trafik ve önleyici hizmetlerde görevli askerlerin kontrol çalışmalarını denetledi. Ziyaretlerinde askerler ile bir süre sohbet eden Erzincan Valisi Mehmet Makas, tüm askeri personele çalışmalarında kolaylıklar diledi.
ŞEHİT AİLELERİNİ YALNIZ BIRAKMADI
Erzincan Valisi Mehmet Makas, Şehit Uzman Çavuş Fırat Kılıç, Şehit Astsubay Uğur Fetih Özdemir, Şehit Er Fatih Çaybaşı ve Şehit Er Akın Taş’ın babalarını evlerinde ziyaret ederek, babalar gününü kutladı. Ziyaretlerinde şehit aileleri ile yakından ilgilenerek, istek ve taleplerini dinleyen Vali Makas ve beraberindeki heyet tüm şehitler için dua ettiler.

Diğer Haberler

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …

Hacı Ali Akın Caddesinde Sıcak Asfalt Ve Tretuvar Çalışmaları Tamamlandı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’un talimatları doğrultusunda Erzincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde …