22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Yerli ürünler fiyatları düşürdü

Yerli ürünler fiyatları düşürdü

Erzincan’da Pazar esnafı, fiyat konusunda zor durumlara düşüyordu. Ancak yaz aylarında ürünlerin çıkmasıyla birlikte özellikle Erzincan’ın yerli ürünleri hem üreticiyi, hem satıcıyı hem de vatandaşı sevindiriyor.
Son dönemde hızla artan alışveriş merkezlerine rağmen semt pazarları hala vatandaşların en gözde alışveriş mekânları olma özelliğini koruyor. Uzun süren kış mevsiminde dışarıdan gelen ürünleri satarken çok zorlanan Pazar esnafı, fiyat konusunda zor durumlara düşüyordu.

Ancak yaz aylarında ürünlerin çıkmasıyla birlikte özellikle Erzincan’ın yerli ürünleri hem üreticiyi, hem satıcıyı hem de vatandaşı sevindiriyor. Her yaşa ve bütçeye hitap eden semt pazarlarında sebze meyveden giyime, mutfak eşyasından temizlik ürünlerine kadar pek çok ürün bir arada bulunuyor.
PAZARLAR GELENEKTİR
Pazarcı esnafı, Semt pazarlarının hala en gözde alışveriş mekânları olduğunu dile getirerek, pazarlara sebze ve meyvelerin günlük olarak gelmesinin alıcılar tarafından tercih sebebi olduğunu ifade etti. Ürün çeşitliliğinin de pazarları vazgeçilmez yaptığını kaydederek, ”Pazarlarda her kaliteden ve fiyattan ürün bulmak mümkün. Pazarlarımız geleneklerimiz arasında yer alıyor” dedi. Pazarlarda yaklaşık 100 kadar esnafın tezgâh açtığını, geçmiş yıllarda olduğu gibi hala vatandaşın büyük ilgi gösterdiğini belirttiler.
FİYATLARDA AZ DA OLSA DÜŞÜŞ VAR
Pazarlarda fiyatların az da olsa düştüğü görüldü. Buna göre bazı ürünlerin fiyatları şu şekilde: Domates 1 TL, Salatalık 1 TL, Biber 2 TL, Soğan 1 TL, Patates 1-1,5 TL, Taze Fasulye 3-5 TL, Karpuz 1-1,5 TL, Kavun 1,5 TL, Maydanoz – Dereotu 0,75 TL’den satışa sunuluyor

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …