Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Yolcu otobüsünden 4 koronavirüslü hasta çıktı

Yolcu otobüsünden 4 koronavirüslü hasta çıktı

İstanbul’dan Van’a gitmek üzere yola çıkan ve 4 koronavirüs hastasını taşıdığı ihbarı üzerine otobüs Erzincan’da durduruldu. Otobüsten indirilen 4 koronavirüslü yolcu hastaneye götürülerek tedaviye alındı.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş, İstanbul’dan Van’a gitmek üzere Erzincan’a gelen otobüsün kentteki yol kontrolünde durdurulduğunu söyleyerek 2 şoför, 1 muavini olan otobüsün 21 yolcusundan 4’ünün yapılan Kovid-19 testlerinin pozitif olduğunu belitti.

TEDAVİ ALTINA ALINDI
“Testleri pozitif çıkan 4 yolcu Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındığını ifade eden Vali Arslantaş, diğer yolcuların emniyet güçleri kontrolünde Van’a doğru yoluna devam etmesine izin verilmiştir.
Araç İstanbul’dan ilimize gelene kadar diğer yolcularında pozitif kişilerle teması göz önünde bulundurularak ilgili valiliğe bu kişilerin de 14 gün süreyle gözetim altına alınması için yazı yazıldığını söyledi.
Erzincan’da Kovid-19 tedbirlerini sıkı şekilde uyguladıklarını da belirten Vali Arslantaş, “Kovid-19 testleri pozitif çıktığı için otobüsten indirilip Erzincan’da tedavi altına alınan 4 kişi hakkında ‘toplum sağlığını tehlikeye attıkları’ için savcılığa suç duyurusunda bulunduk ve her birine kişi başı 3 bin 150 lira idari ceza uygulandığını da sözlerine ekledi.

Diğer Haberler

Yaralı Halde Kaya Kartalı Bulundu

Erzincan’ın Tercan ilçesinde Tercan İlçe Jandarma Komutanlığı Yollarüstü Jandarma Karakol Komutanlığınca icra edilen devriye faaliyetinde …

Görsel Sanatlar Kulübünden Kapadokya Gezisi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Görsel Sanatlar Kulübü Kapadokya’ya gezi düzenledi. Kulüp üyesi öğrencileri tarafından 16.04.2022 …