25 Temmuz Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Yolcu otobüsünden 4 koronavirüslü hasta çıktı

Yolcu otobüsünden 4 koronavirüslü hasta çıktı

İstanbul’dan Van’a gitmek üzere yola çıkan ve 4 koronavirüs hastasını taşıdığı ihbarı üzerine otobüs Erzincan’da durduruldu. Otobüsten indirilen 4 koronavirüslü yolcu hastaneye götürülerek tedaviye alındı.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş, İstanbul’dan Van’a gitmek üzere Erzincan’a gelen otobüsün kentteki yol kontrolünde durdurulduğunu söyleyerek 2 şoför, 1 muavini olan otobüsün 21 yolcusundan 4’ünün yapılan Kovid-19 testlerinin pozitif olduğunu belitti.

TEDAVİ ALTINA ALINDI
“Testleri pozitif çıkan 4 yolcu Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındığını ifade eden Vali Arslantaş, diğer yolcuların emniyet güçleri kontrolünde Van’a doğru yoluna devam etmesine izin verilmiştir.
Araç İstanbul’dan ilimize gelene kadar diğer yolcularında pozitif kişilerle teması göz önünde bulundurularak ilgili valiliğe bu kişilerin de 14 gün süreyle gözetim altına alınması için yazı yazıldığını söyledi.
Erzincan’da Kovid-19 tedbirlerini sıkı şekilde uyguladıklarını da belirten Vali Arslantaş, “Kovid-19 testleri pozitif çıktığı için otobüsten indirilip Erzincan’da tedavi altına alınan 4 kişi hakkında ‘toplum sağlığını tehlikeye attıkları’ için savcılığa suç duyurusunda bulunduk ve her birine kişi başı 3 bin 150 lira idari ceza uygulandığını da sözlerine ekledi.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …