Home Buradasınız/ KÖŞE YAZILARI Buradasınız/ ERZİNCAN KYK; ÖĞRENCİLERİN GÜVENLİ LİMANI

ERZİNCAN KYK; ÖĞRENCİLERİN GÜVENLİ LİMANI

Batı dünyasının dine yabancılaşmasından derin rahatsızlık duyan, dini insan hayatından çıkarırsanız her şey mubah olur diyerek etkili bir dil kullanan Fransız bilim adamı Alexis Carell’e büyük bir topluluk önünde gençleri tasvir etmesi söylenir. O da eline kâğıdı kalemi alır ve bir resim çizer. Çizdiği resim,  bir kulağının üzerine yan gelip yatan bir köpek resmidir. Resmi görenler şaşkın bakışlarla resme bir anlam yüklemeye çalışırlar. Alexis Carell söz alır ve gençliği tasvir ettiği resim üzerinden açıklayarak, şöyle der:Gençliği, kendi zevk ve ihtiraslarının zebunu yani, kölesi olmuş, mide ile tuvalet arasında mekik dokuyan, sonra bir kulağının üzerine yan gelip yatan, geleceğe ait bir tasavvuru olmayan, gününü gün eden her türlü felakete toplumu sürükleyebilecek yaşayan ölülerdir.
Yukarıdaki örnekten hareketle, Devletin güçlü olması; fertlerin kültür, inanç, tarih potasında yoğrulup milli bir duruş sergilemesi, birlik ve beraberliği ortak payda yapması ile bire bir ilişkilidir.
Devletin güçlü olduğu yerde ayrılık gayrılık tohumları yeşerecek zemin bulamaz. Kötülerden daha gayretli olan toplumlar, milletin sıhhat ve selameti açısından adeta dinamo vazifesi görürler.
İyide bu gençlere,” İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın” felsefesini sevgi iklimini, arzu ettikleri sevgi ve şefkati, muhabbeti, hakikati, milli ve manevi değerlerini, kültürünü tarihini sunacak açlıklarını giderecek kılavuzlara ihtiyaç var.
Elmas dünyada var olan en sert olan maddedir. Ondan sonraki en sert madde ise camdır. Onun için camı elmasla keserler. Elması da kurşunla işlerler. Dünyanın en sert maddesine şekil verebilmek için yumuşacık bir şey, ama “yumuşacık” o da kurşun kullanırlar. Hani su damlasının mermere tıp tıp damladıkça mermeri delmesi gibi.. Bütün sert şeyler için bile yumuşaklık lazımdır.
Suçlular ordusunun askerleri, ruh dünyası paramparça olmuş insanlardan oluşuyor. Başkalarının hayat figüranı olan, insanlığa ve insana kastedenlerin hikâyelerini bir dinleyin koskoca bir hiçle karşılaşırsınız.
Maalesef, topluma sürekli yanlış ve olumsuz örnekleri göstermek toplumu karamsarlığa itiyor.
Onun içindir ki istikbalimiz adına nesil diye bir derdimiz olacak. Bu derdi de kendisine dert edinecek rehberler, önderler olacak
Bu Ülkede, bu şehirde hiç mi iyi örnek, hiç mi iyi bir davranış, hiç mi iyi bir uygulama, hiç mi dertlenen idareciler, vazifesini Bi- Hakk’ın yerine getiren, mesaisini ibadete çeviren insanlar yok. Hayır var! Ya hep pas geçilerek görmezden geliniyor ya da ideolojik külah giydirilmeye çalışılarak değersizleştiriliyor.
Küçük olumsuzluklar, kalemlerin ucu sivriltilerek harflere dökülüp milletin sinesine saplanmaya çalışılıyor.
İşte bu olumlu örneklerden bir tanesi; Üstlendiği görevle mütenasip, sosyal sorumluluk hissine sahip ve o sorumluluğu yerine getirmede son derece azimli ve kararlı olan Erzincan Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Sayın Fevzi SARIÇİÇEK.
Bahara giden yolları eriyen kar taneleri açarmış derler. Taş kalplilerin kalbide sevgiyle yumuşarmış.
Vasıflı İdarecilerle, Kredi Yurtlar Kurumu gençlerin sığınabileceği en güvenilir bir liman haline gelmiştir. Artık oradaki her öğrenci o kurumdaki her görevliyi ekmek gibi, su gibi tanıdık görüyor, mihmandarlarının mihmandarlığından emin oluyor ise, eğer bir öğrenci oradaki görevliyi, hayat tarzı ve onda bulduğu değerleri kendisine model olarak alıyor ise, gelecek adına tasavvurumuz Alexis Carell’in tasavvurundan azadedir.
Zira Erzincan Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü, öğrencilere sosyal, kültürel, tarihi, her türlü soysal sorumluluk projeleri hazırlayarak gençlerin vaktini hem daha eğlenceli hale getirmek, hem de hak ve hakikat noktasında onları milli ve manevi duygularla mücehhez kılarak, becerilerini ve kabiliyetlerini geliştirmek, birbirleri arasında sevgiyi ve muhabbeti tesis etmek, bunları yaparken metodolojik olarak, yöntem ve metoduna göre her öğrenciye ayrı ayrı yaklaşım tarzı gösterilmesi sorumluluk sahibi, dertli idarecilerin ve ekibinin başarısını karşımıza çıkarmaktadır.
Bize düşen, hak ve hakikat adına bu tür idarecileri takdir ederek gayretlerini artırmak, değerlerini hissettirmektir.
Yakından takip ettiğim ve çalışmalarına muttali olduğum, bir başka Kurumuzun İdarecisini, ekibini ve çalışmalarını kaleme alacağım köşe yazısında buluşmak temennisi ile.

Diğer Haberler

BABAM SENİ UNUTMADIK! UNUTMAYACAĞIZ

Babam rahmeti rahmana kavuşalı aradan tam 2 yıl geçti; tarih 28 Şubat 2018 soğuk bir …

Erzincan Büyük Ustayı Unutmadı

Erzincan Kent Konseyi tarafından hazırlanan Ahde Vefa Buluşmaları etkinliğinde Kültür, Sanat ve Medya’da iz bırakanlarla …