23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ KÖŞE YAZILARI Buradasınız/ KEMALİYE TÜNELİNİN GİRİŞ VE ÇIKIŞLARI IŞIKLANDIRILMALI; YOL GENİŞLETİLMELİ

KEMALİYE TÜNELİNİN GİRİŞ VE ÇIKIŞLARI IŞIKLANDIRILMALI; YOL GENİŞLETİLMELİ

Kemaliye eski ismiyle (Eğin) Erzincan’ın ilçelerinden Turizme kapısını açan önemli Şirin bir ilçemizdir.

Kemaliye’nin Şirzı mahallesinin altından itibaren  hatta ordaki özel  bir Şirketin olduğu yere  kadar Karayolu gayet çok güzel geniş ve düzgün otoban gibi yanlız?

Şırzı mahallesinin alt yamacından Kemaliye tünelinin ağzına gelinceye kadarki olan Karayolunun bulunduğu yer hele akşam olunca yol çok karanlık ve daha sonrasında bir anda keskin bir viraj ve yol ile Fırat arasındaki mesafenin bayağı bir yüksekliği var?  Buraya aracıyla gelen kimselerin çok dikkat etmesi gerekiyor. Çünkü burada yoldan dolayı hayati tehlike var.  Bu durum Kazaya davetiye çıkartmaktadır. Onun için bir an evvel özel bir  şirketin oradan hatta Şırzının altından Kemaliye tüneline kadar olan karayolunun tamamen aydınlatılmalı ışıklandırılmalıdır.  Aynı zamanda tünelin Kemaliye Tarafıda aynı şekilde aydınlatılmalı  ışıklandırılmalıdır.

Birde önemli bir husus daha var hem de çok önemli gördüğüm?  O da Şırzı mahallesinin  ilerisindeki özel  şirketin bulunduğu yerin  biraz ilerisinde  karayolu  birden bire  daralmakta ve bir anda  virajla burun buruna  karşı karşıya kalıyorsunuz; Kemaliye’ye eğer araçla gelen  kimseler bu yolun yabancısı ise Allah muhafaza oradan doğru fırat havzasına uçma tehlikeside var ha bariyerler var diyeceksiniz var ama yolu bilmeyen birisi için anlık bişey eğer o aracı kullanan kişi yolu farketmeyip aracın hızını kesmediyse bariyerlerde onu kurtarmayabilir.  Kemaliye tüneli ile 200 metrelik mesafedeki karayolunun bu kısmı genişletilmeli ve  bu büyük tehlikeli durumu  ortadan kaldırmak gerekiyor.

Bu da bildiğim kadarıyla Karayollarını ilgilendiren bir durumdur. Burası yıllardır bu şekilde bu yolu bilen bile bir anda dalgınlıkla Fırat havzasına uçabilir. Ben bir Kemaliyeli, Kemaliyeli sevdalısı olarak buranın Yetkililler tarafından bir an önce yapılmasını daha fazla bekletilmemesini bir an önce düzenlenip hayata geçirilmesi gerekmektedir.

Kemaliye ve Kemaliye halkı herşeyin en iyisine layık olduğunu gururla ifade etmek isterim.

Kemaliye’nin; Kemaliye Turizmi açısından Erzincan ve ülkemiz için büyük önem taşıdığını vurgulamak istiyorum.

Diğer Haberler

Erzincan Büyük Ustayı Unutmadı

Erzincan Kent Konseyi tarafından hazırlanan Ahde Vefa Buluşmaları etkinliğinde Kültür, Sanat ve Medya’da iz bırakanlarla …

KATMERLİ GAFLETİN BEDELİ…

Evet, gafletin katmerli yaşandığı ve bedelinin ödendiği bir süreci yaşadık ve yaşıyoruz. Kendilerine yön arayanlar, …