25 Temmuz Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ SİYASET Buradasınız/ Tombul, Güven Tazeledi

Tombul, Güven Tazeledi

Tercan Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığının 10. Olağan Kongresinde, Yalçın Tombul yeniden başkanlığa seçildi.
Tercan Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleştirilen ilçe kongresi saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından divan teşekkülü yapıldı. Divan Başkanlığını MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Hasan,Divan üyeliklerini ise Tercan Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz, Mercan Belediye Başkanı Bayram Bilici, Ülkücü işciler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Mutlu Özdemir’in yaptığı genel kurula katılım oldukça yoğun oldu. Faaliyet raporu ve mali raporun okunup ibra edilmesi sonrasında Milliyetçi hareket Partisi Erzincan İl Başkanı Bekir Aksun,Ülkücü İşçiler Genel Başkan Yardımcısı Mutlu Özdemir, Mercan Belediye Başkanı Bayram Bilici’de birer konuşma yaptı. Daha sonra seçime geçildi.
Tek liste ile girilen seçimde mevcut Başkan Yalçın Tombul toplam 218 Delegenin 135 oy kullanan delegeden 135 oy alarak alarak ikinci kez başkan oldu.
Yeniden Başkanlığa getirilen Yalçın Tombul yaptığı teşekkür konuşmasında; Göreve geldiğimiz günden bugüne gururla,şevkle bu kutsal davaya hizmet etmenin hazzını yaşamaktayız.Bize verilen bu kutsal davanın yükümlülüklerini bu süreç içerisinde yerine getirdiğimizi ve bundan sonraki süreçtede yine aynı aşk ve heyecanla çalışacağımızı bilmenize isterim.Hepiniz birer Türk Bayrağı’sınız.Bayrağı lekelemeyin,kirletmeyin yere düşürmeyin.Diyen Cennet mekan Başbuğ Alparslan Türkeşin bu sözünden yola çıkarak bize verilen bu kutsal emaneti layıkıyla taşıyarak bir sonraki nesile teslim etmek boynumuzun borcudur.
Sıkıntılı bir süreç geçiren Ülkemiz mazlumların zulüm altında olan Müslümanların kısaca Türkün son kalesidir.Asırlarca mazluma kucak açan tüm Müslüman aleminin sığınağı olan Türkün Devleti bugün hala bu konumunu korumaktadır.Yani şudur ki biz sadece kendi Ülkemizin güvenliği değil tüm inananların güvenliğinin teminatı ve umudu olmuşuz.Omuzlarımızdaki ağır ve o kadarda Şerefli yük Ecdadımızıda bizleride onurlandırmıştır.
Dünyanın en büyük gençlik yapılanmasına sahip şer odaklarının korkulu rüyası olan Ülkücü Hareket dikkatleri üzerine çekmekte ve bu nedenledir ki bolca düşman sahibi olmaktadır.Bunca düşman sahibiyken içerde birlik olmalı tek yumruk halinde gereken cevabı vermeliyiz.
Sevgili Peygamberimizin Birlikte Rahmet Ayrılıkta Azap Vardır.Hadisi bizlere rehber olacak ve bu kutlu yolda yolumuzu aydınlatacaktır.Birlik için herkes üzerine düşeni layıkıyla yerine getirmeli fitne, fesata meydan vermemeliyiz diyerek kongreye katılanlara teşekkür etti.
Kongreye MHP Erzincan İl Başkanı Bekir Aksun,Başkan yardımcısı Fatih Sönmez, Merkez İlçe Başkanı Salih Aksu,Ülkücü İşçiler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Mutlu Özdemir,Milliyetçi Hareket partisi MYK üyesi Hasan Özarslan,Kadın Kolları Başkanı Serpil ayvaz, Tercan Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz,Refahiye Belediye Başkanı Cevdet Çınar,Mercan Belediye Başkanı Bayram Bilici,Kemah,İliç,Refahiye MHP ilçe Başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Diğer Haberler

Yüreklerdeki Sızı Dinmedi

AK Parti Milletvekilleri Sebahattin Karakelle ve Av. Serkan Bayram Başbağlar; Teröre verdiğimiz en sağduyulu cevap, …

Başbakan Binali Yıldırım Erzincan’a Geliyor

Türkiye ve Erzincan Sevdalısı Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım Erzincan’a geliyor. Bir dizi ziyaretlerde bulunmak …