23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ SPOR Buradasınız/ Refahiye’de oryantiring müsabakaları yapıldı

Refahiye’de oryantiring müsabakaları yapıldı

Türkiye Oryantiring Federasyonunun 2917 faaliyet programı kapsamında Refahiye’de şehir oryantiring yarışması düzenlendi.
Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından Refahiye ilçe merkezinde genç kızlar ve genç erkekler kategorilerinde şehir içi oryantiring müsabakaları yapıldı. Çeşitli il ve ilçelerden 134 sporcu ve 37 gönüllü yarışmacı katıldı.Oldukça zevkli geçen müsabakalar zevkli ve renkli görüntülere sahne oldu. Yarışmacılar şehir içine oluşturulan parkurlara konulan elektronik okuyucuları,parmaklarına takılan cihazlarla okutup yön bulmaya çalıştı.Yarışma sonunda dereceye giren yarışmacılara ödülleri İlçe Kaymakam vekili Erzincan Vali Yardımcısı Hatice Bayar Özdemir,Oryantiring Federasyon Başkanı Hacer Akyüz tarafından Gençlik Hizmetleri,Spor İlçe Müdürü ve Oryantiring Federasyonu Refahiye ilçe temsilcisi Bülent Mete, tarafından verildi.
Ödül töreninde konuşan Refahiye Kaymakam vekili Erzincan Vali yardımcısı Hatice Bayar Özdemir,Oryantiring spor yarışmalarının Refahiye’de düzenlenmesinde büyük mutluluk duyduklarını belirterek,”Oryantiring, sadece fiziksel performansa dayalı bir koşu değil, beden ve zihnin uyumlu ve aynı anda çalışmasını gerektiren zevkli bir spor dalıdır.Kaymakamlık olarak diğer spor dallarına da ev sahipliği yapmaya hazırız. Çünkü sporun her türlüsü gençlerin, bedensel ve ruhsal gelişime katkı sağlıyor.Bu yarışmanın ilçemizde düzenleenmesinde emeği geçen Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Bülent Mete’ye,Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz’e, Oryantiring ilçe temsilciliğine ,hakemlere ve katkı sunan herkese herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.Kaymakam Bayar ,Oryantiring organizasyonunun ikinci ayağı olarak da yaz döneminde Dumanlı yaylarında yeni bir yarışmanın yapılacağını sözlerine ekledi.

Diğer Haberler

Ünlü Spor Yazarları Ünal ve Kum Erzincan’da

Gazeteci-Yazarlar Ömer Faruk Ünal ile M.Tahir Kum 3 günlük kısa tatillaerini geçirmek üzere Erzincan’dalar. Spor …

Mumcu: Erzincan’a Büyük Yatırımlar Yapılıyor

Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yatırımları devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan …