25 Temmuz Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ 100 Aileye Yardım Paketi Dağıtıldı

100 Aileye Yardım Paketi Dağıtıldı

Hayırsever vatandaşların yardımları ile Ramazan ayında da muhtaçlara yardımları ulaştıran Cansuyu Derneği yardımlarına devam ediyor. Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Erzincan İl Temsilciliği tarafından 100 aileye yardım paketi dağıtıldı. Dernek “Kazancımız, Allah için verdiğimizdir.” Sloganıyla ramazan ayında hayırseverler ve muhtaçlar arasında hayır köprüsü olma vazifesini sürdürüyor.
Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Erzincan İl Temsilciliği tarafından 100 aileye yardım paketi dağıtıldı. Hayırsever vatandaşların yardımları ile Ramazan ayında da muhtaçlara yardımları ulaştıran Cansuyu Derneği, “Kazancımız, Allah için verdiğimizdir.” Sloganıyla ramazan ayında hayırseverler ve muhtaçlar arasında hayır köprüsü olma vazifesini sürdürüyor.
Cansuyu Derneği, Kumanya bedelini 80 tl, iftar bedelini de 10 tl olarak belirleyerek yardımları, muhtaçlara iletmeye devam ediyor. Erzincan’da da 100 aileye ramazan yardım paketi dağıtıldı.
Yapılan yardımlar hakkında bilgi veren Cansuyu Derneği Erzincan İl Temsilcisi Ammar Bulut, dernek hakkında da bilgiler verdi.
Bulut; ” Öncelikli olarak Erzincanlı hemşerilerimiz başta olmak üzere Ramazan Ayı’nın Ülkemize ve Tüm İslam Alemine hayırlar getirmesini Cenab-ı ALLAH’tan niyaz ederim. Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2005 yılında kurulmuş olup Genel Başkanlığını Mustafa Köylü yürütmektedir. Cansuyu Derneğimiz, çalışmalarını Türkiye’nin tamamında ve Dünya’nın birçok noktasında sürdürmektedir.
Kurulduğu günden bu yana, Afet, savaş, kıtlık ve terör sebebiyle mağdur ve muhtaç duruma düşmüş insanlara yardım etmektedir. Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin; Yetim Projeleri, Kurban Organizasyonları, Su Kuyusu Projeleri, Ramazan Organizasyonları, Acil Yardımlar, Sağlık ve Kültürel Yardımlar, Sosyal Yardımlar, Eğitim Projeleri, Cami ve Külliye Projeleri gibi faaliyet alanları bulunmaktadır.
Su Kuyusu Projesi ile Cansuyu, temiz su sıkıntısı yaşanan bölgelerde Su Kuyuları açmaya devam etmektedir. Bugüne kadar 1.700’den fazla Su Kuyusu açıldı ve açılmaya devam ediyor. Yetim Projesi ile Cansuyu, hayırseverlerimizin bağışlarıyla Gazze’den Kosava’ya, Mali’den Suriye’ye kadar binlerce ümmetin yetim çocuğunun aylık ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlıyor. 600 kişilik Yetim Merkezimiz, Gazze’deki yetimlere kol kanat olmaya devam ediyor. Kurban Organizasyonları ile Cansuyu, kurulduğu günden bu yana, vekalet yoluyla kurban kesmeye ve yüzbinlerce muhtaca kurban eti ulaştırmaya devam ediyor. Sadece 2016 yılında 24 ülkede ve 60 bölgede, 25 binin üzerinde kurban kesimi gerçekleştirildi. Afrika’dan, Asya’ya, Filistin’den Çeçen Kamplarına, Somali’den Arakan’a Gazze’den Bosna’ya her yıl düzenli olarak organizasyonlara imza atılıyor. Ramazan Ayı Organizasyonları ile Cansuyu, her yıl Ramazan ayında hayırseverlerimizin yardımlarını, Türkiye’nin ve Dünya’nın mağdur ve muhtaç insanlarına ulaştırmaya devam ediyor. Erzincan Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ilk olarak 2016 yılında Ramazan Kolisi dağıtımı ile Erzincan’ımızda faaliyetlerimize başlamış bulunmaktayız. 2017 yılı Ramazan ayında hayırseverlerin yardımları ile inşallah en az 100 adet Ramazan Kolisi dağıtımımız olacaktır. Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak bu seneki Kumanya Bedelimiz 80 TL, bir kişilik iftar bedelide 10 TL olarak belirlenmiştir. İnsanlığın zor günlerden geçtiği bu süreçte Cansuyu adına yakışır bir şekilde mağdur ve muhtaç insanların yanında olmaya siz hayırseverlerimizin yardımları ile olmaya devam edecektir. Hemşerilerimiz bizlere ‘’cansuyu.org.tr’’ internet adresinden ve ‘’444 66 39’’ numaralı telefon numarasından da ulaşabilirler” dedi.
Bulut ayrıca dağıtılan yardım paketlerinin içerisinde hangi ürünlerin olduğunu da açıklayarak şunlara değindi; “unumuzdan ayçiçeği yağına, çayımızdan pirincimize, fasulyemizden bulgurumuza, mercimeğimizden kuru üzümüne kadar birçok ürün bulunmaktadır” dedi.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …