25 Temmuz Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ 15 Bin Adet Fidan Toprakla Buluştu

15 Bin Adet Fidan Toprakla Buluştu

Erzincan Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 15 bin adet fidan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü sisteminde kayıtlı Gönül Elçileri eli ile toprakla buluştu. Mecidiye yolu üzerinde gerçekleştirilen fidan dikimi 15 Temmuz Şehitleri anısına yapıldı. Bu etkinlikle birlikte orada bulunan alan Gönül Elçileri 15 Temmuz Hatıra Ormanı olarak geçecek.
Erzincan Orman İşletme Müdürlüğü Gönül Elçileri ile birlikte fidanları toprakla buluşturdu. 15 Temmuz Şehitleri anısına Gönül Elçileri ile birlikte Mecidiye yolu üzerinde Erzincan Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 15 bin adet fidan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü sisteminde kayıtlı Gönül Elçileri eli ile toprakla buluştu.
Düzenlenen fidan dikme etkinliğine Erzincan Valisi Ali Arslantaş’ın eşi Hatice Arslantaş, Orman İşletme Müdürü Tekin Işık, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muammer Doğan ve Gönül Elçileri katıldı.
Muammer Doğan açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi; “Bu güzel etkinliğimize katılınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bu gönül elçileri projesi kapsamında yaptığımız üçüncü etkinliğimiz. Daha öncede Refahiye yolu üzerinde yaptığımız bir hatıra ormanı, geçen yıl Esentepe mevkiinde yaptığımız gönül elçileri bereket ormanları ile başlattığımız fidan hatıra zincirini bu gün 15 Temmuz şehitleri hatırasına gönül elçileri ile beraber sizlerin himayelerinde oluşturacağız. Bu etkinliğe katkı sunan, üniversite gençlik kulüplerimize hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.
Gönül elçileri orman fidan oluşturmanın yanı sıra diğer alanlarda da bizlere daime yardımcı oluyorlar. Katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Hatice Arslantaş konuşmasında şu değerlendirmelerde bulundu; “Gönül elçileri proje toplum kalkınmasında, toplumun gönüllülük kavramına yönelik farkındalık geliştirmek, gönüllü çalışmanın yaygınlaşmasını sağlamak, toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak insan kaynağını güçlendirmek üzere hayata geçirilmiştir. Bu proje ile Erzincan Valiliği olarak, geçmişten günümüze kadar dezavantajlı bütün grupları maddi ve manevi olarak çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. Gönül elçileri projesi kapsamında ilimizde hazırlanan ve yürütülen tanıtım faaliyetleri sonucunda özellikle koruyucu aile hizmeti yaygınlaştırılmıştır. Yine bu projenin ikinci aşamasında dezavantajlı kadınlarımıza iş, eğitim, meslek edindirme ve benzeri alanlarda kurslar düzenleyerek, dezavantajlı kadınlarımızı topluma kazandırma, üretken olma ve özgüvenlerini geliştirmeleri ile ilgili çalışmalar yapılmıştır. Gönül elçileri projesi kapsamında, sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşleri sayın Emine Erdoğan’ın başlattığı, gönül elçileri projesi kapsamında 81 ilde bereket ormanları fidan dikimi kapsamında ilimizde gönül elçileri hatıra ormanı oluşturulmuştur. İlimizi Refahiye karayolu 25. Kilometresinde sayın valimizin katılımı ile gönül elçileri hatıra ormanı etkinliği düzenlenmiştir. Bu gün burada 15 Temmuz şehitleri anısına, gönül elçileri ile birlikte “Gönül Elçileri 15 Temmuz Hatıra Ormanı” fidan dikimi faaliyeti için bulunmaktayız. Ormanlar doğal hayatı koruyan, doğal hayatın içinde barındığı ortamları sağlarlar. Dolayısıyla oranların korunması, bakılması ve büyütülmesi çok büyük önem arz etmektedir. Ormanlar tıpkı insanlar gibidir. İnsanlar gibi doğar, büyürler, beslenirler, çoğalırlar, hareket ederler ve ölürler her canlı gibi. Ormanlarımızı dikerken de, bakarken de, büyütürken de bir çocuk sevgisi gibi, bir çocuğa bakar gibi nazik ve güzel davranmak, ona güzel bakmak durumundayız. Bu gün burada bulunan gönül elçilerine, bütün öğrencilere, bütün Erzincan’a teşekkür ediyorum” dedi.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …