2 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ 15 Bin Dolar Değerindeki 2 Cihaz Engellilerin Hizmetinde

15 Bin Dolar Değerindeki 2 Cihaz Engellilerin Hizmetinde

“Bizim için önemli olan manevi hazırlığımızı burada tatmin etmektir ve onların iyileşmeleri görmektir, hem de Kızılay’ın misyonuna ve vizyonlar uygun olarak hizmetlerimize devam etmekteyiz” diyen Türkiye Kızılay Derneği Erzincan Şube Başkanı Ferit Bayata Türkiye Kızılay Derneği Özel Erzincan Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde açıklamalarda bulunarak 15 bin dolar maliyetinde 2 yeni cihaz aldıklarını belirtti.
Türkiye Kızılay Derneği Erzincan Şube Başkanı Ferit Bayata Türkiye Kızılay Derneği Özel Erzincan Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyerek yeni getirilen cihazlar hakkında açıklamalarda bulundu.
“Türkiye Kızılay Derneği Özel Erzincan Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin faaliyetlerini ve çalışmalarına bir yeni imkanlar katarak hızla devam etmekteyiz” diyen Bayata 2 yeni cihazı tesislerine kazandırdıklarını belirtti. 2 cihazın toplam maliyetinin 15 bin dolar olduğunu belirten Bayata, bu cihazların vinç ve yürüme bandı olduğunu söyledi.
Bayata açıklamasında; “Her şeyden önce bu nazik davetimize iştirak ettiğiniz için Sizler Sayın kıymetli basın mensuplarına Teşekkür ederim. Malumunuz olmak üzere yaklaşık 10 yıldır Erzincanımıza ve ülkemize hizmet etmekte olduğumuz Türkiye Kızılay Derneği Özel Erzincan Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin faaliyetlerini ve çalışmalarına bir yeni imkanlar katarak hızla devam etmekteyiz.
Teknolojik gelişmeleri yakinen takip ettiğimiz için buradaki öğrencilerimize daha iyi hizmet verebilmek için iki yeni cihazı daha bizim tesisimize, okulumuza kazandırmış bulunmaktayız. Bu iki cihazın yaklaşık maliyeti 15 bin dolar civarında bir maliyeti bize oldu. Fakat bunun bize getirisi tabi bu maddi olarak değeri biçilemez. Çünkü buradaki Özel eğitime muhtaç öğrencilerimizin bir nebze daha bundan fayda sağlaması, biraz daha gelişim sağlamasının maddi bir değerini ölçmemekteyiz. Bizim için önemli olan manevi hazırlığımızı burada tatmin etmektir ve onların iyileşmeleri görmektir, hem de Kızılay’ın misyonuna ve vizyonlar uygun olarak hizmetlerimize devam etmekteyiz. Cihazlarımızdan bir tanesi tamamen otomatik özellikle yürüme güçlüğü çeken öğrencilerimizin yürümelerini sağlamak amacıyla ayak kaslarının gelişmesi için sağlamış olduğumuz bir tane vincimiz bulunmaktadır. Yaklaşık maliyeti bunun 6 bin dolar civarında bir maliyeti bulunmaktadır ve yeni kazandırdık. Aynı zamanda tesisimizde de dört tane çok birbirinden değerli çok kaliteli fizyoterapist elimizde bunun eğitimine devam edeceğiz. Aynı zamanda geliştirilmesinde yine biz fizyoterapistlerimiz tarafından sağlanan bir paraşüt sistemi yürüme bandı sistemleri tesisimize kazandırmış bulunmaktayız ve ikisinin de bundan sonraki günlerimizde de şu tesisimize, eğitim kurumumuza yazmış olduğunuz yeni projelerle de daha artık kapasitesini arttırarak, İnşallah öğrencilerimize daha hizmet vermeye devam edeceğiz, teşekkür ederim” dedi.

Diğer Haberler

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …

Hacı Ali Akın Caddesinde Sıcak Asfalt Ve Tretuvar Çalışmaları Tamamlandı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’un talimatları doğrultusunda Erzincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde …