22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Millî Birlik Günü”

“15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Millî Birlik Günü”

Erzincan Güzel Sanatlar Lisesi tarafından hazırlanan resim ve fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı. Gerçekleşen sergiye vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Programda “15 Temmuz” konulu şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren eserler öğrenciler tarafından okundu. Ayrıca Erzincan İmam Hatip Lisesi ve Erzincan Lisesi öğrencileri de darbe gecesini canlandırdılar.
Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu 15 Temmuz Demokrasi Bayramı ve Şehitleri Anma Programı, Müftülük Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, 59. Topçu Eğitim Tugayı Komutanı Alb.Sebahattin Türker, Vali Yardımcısı Yaşar Kemal Yılmaz, İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün de katıldığı programa Kurum Müdürleri, Millî Eğitim Müdürlüğü çalışanları ve Erzincan halkı büyük ilgi gösterdi.
Erzincan Güzel Sanatlar Lisesi tarafından hazırlanan resim ve fotoğraf sergisi program öncesi gezilerek salon programına geçildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından programın açılış konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, geçen yıl bu tarihlerde yaşanan darbe girişiminin bu aziz millete yüzyıllardır oynanan oyunların son halkası olduğunu fakat milletimizin hainlere gereken cevabı büyük bir kahramanlık sergileyerek bir kez daha verdiğini vurguladı. Bundan sonraki süreçte her vatandaşımıza olduğu gibi Millî Eğitim camiasına ve özellikle öğretmenlere de çok büyük sorumluluklar düştüğünü belirten Gün, milletimiz için kilometre taşlarından olan bu günü unutturmayacaklarını ve vatanın bekası için can vermiş tüm şehitleri her daim saygıyla anacaklarını dile getirdi.
Program, daha önce düzenlenen “15 Temmuz” konulu şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren eserlerin öğrenciler tarafından okunmasıyla devam ederken Erzincan İmam Hatip Lisesi ve Erzincan Lisesi öğrencileri de darbe gecesini canlandırdıkları tiyatro oyunuyla programa katkı sağladılar.
Program boyunca duygu dolu anlar yaşayan ve zaman zaman gözlerinin dolduğu görülen Erzincan Valisi Ali Arslantaş programdan çok etkilendiğini ve emeği geçen herkese çok teşekkür ettiğini dile getirdi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …