22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ 19 Mayıs Atatürk Anıtı’na Çelenk Konulmasıyla Başladı

19 Mayıs Atatürk Anıtı’na Çelenk Konulmasıyla Başladı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Erzincan Belediyesi önünde Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu, bazı siyasi parti temsilcileri ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Erzincan Şube Başkanı Sabri Taş gaziler, öğrenciler ve sporcular katıldı.
Törende konuşma yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mumcu, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da yaktığı kurtuluş meşalesinin Anadolu’da elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının 98. yıl dönümünün kutlandığını söyledi.
19 Mayıs’ın gençlik gençliğin ise gelecek demek olduğunu ifade eden Mumcu, “Türk genci, Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir. Bu güvenceyi gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak bizlerin görev ve sorumluluğu olmalıdır. Çünkü vatanımız için şehit olan binlerce vatan evladının sıkıntı ve yokluklar içerisinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, 19 Mayıs 1919’da atılan “milli egemenlik” ilkesi ile, birliğimiz ve bütünlüğümüz sağlanmış, dün olduğu gibi bugün de çarenin ancak millette olduğu tescillenmiştir.” dedi. Halk oyunları gösterilerinin ardından Atatürk anıtındaki program sona erdi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …