Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, hava muhalefetine rağmen 13 Şubat Kapalı Şehir Stadyumunda coşkuyla kutlandı. Erzincan 13 Şubat kapalı spor salonunda gerçekleştirilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında 3. Ordu Komutanlığı Bandosu konseri ve sporcuların farklı branşlarda yapmış oldukları gösteriler ile devam etti.
Erzincan Belediyesi önündeki Atatürk anıtına çelenk sunumu ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan kutlama programı hava muhalefetinden dolayı 13 Şubat Kapalı Şehir Stadyumunda devam etti.
13 Şubat Kapalı Şehir Stadyumunda düzenlenen programa Erzincan Valisi Ali Arslantaş ve eşi hanımefendi Hatice Rahşan Arslantaş, 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş ve eşi Nesrin Savaş, Belediye Başkan Vekili Nermin Yıldırım, Kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu, günün anlam ve önemine değinen bir konuşma yaptı.
Mumcu yaptığı konuşmada ; “19 Mayıs 1989’da Kurtuluş meşalesinin Anadolu’da elden ele, gönülden gönle dolaşmasının 98. Yıl dönümüdür. Bugün milletimizin bütün varlığı ve vatan aşkıyla Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir kez daha şaha kalkışının başlangıcıdır. Sevgili gençler, 19 Mayıs gençlik, gençlik ise gelecek demektir. Türk genci Türk istiklali ve Türk Cumhuriyetinin yılmaz bekçisi bugün ve yarınların büyük güvencesidir. Bu güvenceyi gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak bizlerin görev ve sorumluluğu olmalıdır. Çünkü vatanımız için şehit olan binlerce vatan evladının sıkıntı ve yokluklar içinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti bizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak 19 Mayıs 1989’da atılan Milli Egemenlik ilkesiyle birliğimiz ve bütünlüğümüz sağlanmış dün olduğu gibi bugünde çarenin ancak millette olduğu tescillenmiştir. Sözde değil bu özde duygularla Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını gazilerimizi bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz Tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle saygıyla anıyor siz gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.’’ Dedi.
Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu’nun konuşmasının ardından 3. Ordu Komutanlığı Bandosu tarafından konser verildi.
3. Ordu Komutanlığı Bandosu tarafından verilen konsere vatandaşlarda eşlik edince oldukça coşkulu bir hava yakalandı. 13 Şubat Kapalı Şehir Stadyumunda düzenlenen program, Jimlastik, Güreş, Karate, Muay Thai, branşlarında sporcuların yapmış oldukları gösteri ile sona erdi.

Diğer Haberler

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …

Hacı Ali Akın Caddesinde Sıcak Asfalt Ve Tretuvar Çalışmaları Tamamlandı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’un talimatları doğrultusunda Erzincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde …