29 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ 2 Bin 500 Öğrenci Yaz Boyunca Kursta Ders Görecek

2 Bin 500 Öğrenci Yaz Boyunca Kursta Ders Görecek

Erzincan’da 50’ye yakın okulda çoğunluğu 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında 8. ve 12. sınıflara geçen öğrencilerden olmak üzere yaklaşık 2.500 öğrenci yaz boyunca Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına devam edecek.
“Eğitim Şehri Erzincan”ın son yıllarda elde etmiş olduğu güzel başarılarda çok önemli yere sahip olan Yaz Destekleme ve Yetiştirme Kursları okullarımızda sadece kurs olarak değil gezi, etkinlik, sportif faaliyetler, kahvaltı ve yemeklerle öğrencilerin sıkılmadan, isteyerek ve severek kurslara katılımlarını sağlamakta ve bu durum başarıyı getirmektedir.
Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün ziyaret ettiği Erzincan Ortaokulu’nun 8. sınıfa geçen 119 öğrencisinden 104’ü yaz kursuna katılmaktadır. Ayrıca yaz kursu açılamayan farklı okullardaki öğrencilerde bu imkândan faydalanmak için bu kursa katılmışladır.
Özel durumlarına bağlı olarak il dışında tatilini geçiren öğrencilerden kurs programına katılamayanlar için de yaz dönemi çalışma programı hazırlandı. Haftanın dört günü 18 saat ders ve 3 saat dikkat eğitimi şeklinde 5 sınıfla programlanan kamp Cuma günleri piknik, gezi, kahvaltı; Perşembe günleri bisiklet turu diğer günlerde ise sinema, at biniciliği, spor etkinlikleriyle zenginleştirildi.
Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün de yapmış olduğu konuşmayla öğrencilere içerisinde bulundukları programdan azami ölçüde faydalanmalarını ve gayretli olmalarını istedi. Erzincan ilinin TEOG sınavlarındaki başarısından bahseden Aziz Gün bu manada Erzincan Ortaokulunun da bu başarıya önemli katkı sağladığını ifade ederek öğrencilerden bu sene için çok çalışarak bu çıtayı daha da yukarıya çıkarmanın sözünü aldı.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …