24 Haziran Pazartesi , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ 43 Yıl Aradan Sonra Kıbrıs’a Gidiyorlar

43 Yıl Aradan Sonra Kıbrıs’a Gidiyorlar

Erzincan Muharip Gaziler Derneği üyeleri 43 yıl aradan sonra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhutiyeti’ne (KKTC) 50 kişilik bir heyetle ziyaret ediyor. Erzincan Muharip Gaziler Derneği 50 kişilik bir kafileyle bugün sonra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhutiyeti’ne (KKTC)’ye yola çıkacak.
43 yıl sonra ilk kez Kuzey Kıbrıs Türk Cumhutiyeti’ne (KKTC)’ye ayak basacak olan gaziler burada 1 haftalık bir gezi programı yapacaklar.
Erzincan Muharip Gaziler Derneği Başkanı Sabri Taş ise gerçekleşecek olan geziden dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek; “43 yıl sonra yavru vatana gitmenin gururu ve heyecanı içerisindeyiz. Bizler Erzincan Muharip Gaziler Derneği olarak emeği geçen başta Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 3. Ordu Komutanı İsmail Serdar Savaş ve Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy olmak üzere herkese çok teşekkür ediyoruz. Bu geziyle birlikte gazilerimizin mazileri yeniden canlanacak. Bizler gaziler olarak bu tür gezilerin süregelmesini dilyoruz. Gerçekleşecek olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhutiyeti’ne (KKTC) ziyareti de bizi çok heyecanlandırdı. Tekrardan bu gezide emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Savaştıkları toprakları tam 43 yıl aradan sonra görmenin heyecanı içerisinde olduklarını belirten gaziler ise bunun anlatılmaz sadece yaşanabilir bir duygu olduğunu ve çok mutlu olduklarını belirttiler.
 

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …