25 Temmuz Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ 5 Haziran Dünya Çevre Günü Etkinlikleri Başladı

5 Haziran Dünya Çevre Günü Etkinlikleri Başladı

“5 Haziran Dünya Çevre Günü” etkinlikleri Erzincan’da kutlanmaya başlandı. Çevre ve Şehircilik Erzincan İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında Erzincan Belediyesi önünde tören düzenlendi. Ardından da Çevre ve Şehircilik Erzincan İl Müdürlüğü personelinin katılımı ile gerçekleşen etkinliklerde Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Osman Alanur makamında ziyaret edildi.
Çevre ve Şehircilik Erzincan İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5 Haziran Dünya Çevre Günü” etkinlikleri kapsamında Belediye önünde saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan etkinlikler Erzincan Belediyesini ziyaret ile devam etti.
Çevre ve Şehircilik Erzincan İl Müdürlüğü personelinin katılımı ile gerçekleşen etkinliklerde Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Osman Alanur makamında ziyaret edildi.
Ziyarette açıklama yapan Erzincan çevre ve Şehircilik İl Müdürü Gökhan Aydemir; “5 Haziran çevre günü münasebetiyle sizlerin çevre gününü kutlamak için buradayız. 1972 yılında Birleşmiş milletler çevre konseyi tarafın dan 5 Haziran çevre günü olarak kutlanması kararlaştırılmış ve bu tarih itibariyle her 5 Haziranı çevre günü olarak kutlamaktayız. Dünya üzerindeki İklim değişiklikleri, Sera gazı, nüfus artışını plansız olması ve çeşitli sebeplerden dolayı çevremiz kötü etkileniyor. Bunun düzenli bir şekilde planlanması, atıkların düzenli bir şekilde depolanması ve ber tarafının oluşması için dünya üzerinde bugün bir farkındalık oluşturulması kararlaştırıldı.
Çevre günümüzde Erzincan Belediyemizin duyarlılığına ve yaptıkları faaliyetlere teşekkür ederim” dedi.
Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Osman Alanur ise duyduğu memnuniyeti belirterek yaptığı açıklamasın da; “ 5 Haziran çevre günü münasebetiyle ziyaretimize gelen Çevre il müdürümüze teşekkür ederim. Bilindiği gibi çevre önemli bir konu bizlerde belediye olarak bu konuda yaptığımız çalışmalarımız var. Katı atık tesisimiz faaliyete geçireceğiz, devam eden cansuyu projemiz var bununla alakalı olarak su kanalizasyonu ile ilgili çevre atıklarının en aza kanalizasyon noktası itibariyle depolanması daha sonra solaryum marifetiyle bir şekilde bertaraf edilmesi noktasında çalışmalar devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın yardımları ile destekleniyor bu projemizi sonlandıracağız” ifadelerini kullandı. 5 Haziran Çevre günü Erzincan Valiliği ziyareti ve diğer etkinliklerle devam edecek.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …