29 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ 51 Umreci Dualarla Yola Çıktı

51 Umreci Dualarla Yola Çıktı

Erzincan Terzibaba Camiinde yapılan törenle 51 umreci dualarla kutsal topraklara gitmek için yola çıktı. Umrecilerin aileleri de uğurlama töreninde duygu dolu anlar yaşadı. İl Müftüsü Yavuz Karabayır’ın yaptığı uğurlama konuşması ve dua ile Servisli yarıyıl 24 günlük 21 ve 24. Tur umreciler yola çıktı.
Erzincan’da umreciler dualarla yola çıktı. Erzincan Terzibaba Camiinde yapılan uğurlama töreninde umreye gidecek umrecilerin aileleri duygu dolu anlar yaşadılar.
Erzincan Terzibaba Camiinde İl Müftüsü Yavuz Karabayır’ın yaptığı uğurlama konuşması ve dua ile kutsal topraklara gitmek üzere uğurlanan umre ibadetini yapmak üzere kutsal topraklara giden Servisli yarıyıl 24 günlük 21 ve 24. Tur umreciler de aileleriyle birlikte duygulandılar. Umreciler kutsal topraklara gitmenin mutluluğu içerisinde olduklarını belirttiler. 51 kişi umreye gitmek için Erzurum’a otobüs ile hareket etmek üzere aileleriyle vedalaştı.
Erzincan’da umreye giden vatandaşları uğurlayan İl Müftüsü Yavuz Karabayır, konuşmasında umrecilere çeşitli önerilerde bulunarak hayırlı yolculuklar diledi.
Müftü Karabayır yapmış olduğu konuşmasında; “Umreye gitmek üzere olan vatandaşlarımızın ibadetlerini Cenab’ı Hak mübarek eylesin. Burada kalan vatandaşlarımıza tekrarını nasip eylesin. Allah’ım bu nimetleri elimizden almasın artırsın. Aynı zaman da da bize bu imkanları sağlayan devletimize de zeval vermesin inşallah. Erzurum’a 51 umreci adayımız gidecekler. Oradan da inşallah Medine’ye uçacaklar. Sevdikleri Peygambere Muhammed Mustafa’ya uçarak gidecekler. O yüzden Cenab’ı Hak bu nimeti şükrü ile mükafatlandırsın O’na şakir kul olmayı nasip eylesin. Eli boş gidesiniz, kafanızı boşaltıp gidesiniz, orada Peygamber sevgisi, Allah sevgisi, Peygamberimizin ahlakı özellikle memleketimiz için, milletimiz için, ümmeti Muhammed için duaları kabul olmuş manevi torbalarla hazineler ile dönesiniz. Orada bizlere de dua edin. Birçok kimsenin özleyipte gidemediği bir nimeti Allah size nasip ediyor bize de nasip etsin” dedi.
İl Müftüsü Yavuz Karabayır, konuşmasının ardından kısa bir dua yaptıktan sonra 51 umreci kutsal topraklara uğurlandı.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …